رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

  • 1397/04/14 07:39:16
  • چاپ
  • ایمیل به دوستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: برنج استان به عنوان محصول اقتصادی استان برای عرضه در بازار خارجی برندسازی می شود.

محمد محمدپور با بیان اینکه مجوز بسته بندی برنج از سوی دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی صادر شده است گفت: ما نمی خواهیم هزاران فعال برنج، هزاران برند را مطرح کنند بلکه باید چند برنج مطرح و معتبر برای حضور در بازار جهانی شکل گیرد.

وی افزود: باید زیرساخت مناسب به عنوان مرکز تجارت بین المللی و پایانه صادراتی برنج در استان شکل گیرد و این پروژه آماده افتتاح رسمی است که ۴۰۰ فعال برنج را در کنار هم قرار داده است.

وی عنوان کرد: ما به جای این که برای افزایش درآمد مازندران نسبت به واردات برنج ارزان قیمت و عادی حساسیت نشان دهیم، باید نسبت به صادرات برنج استان اقدام کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: برنج مازندران در بازار جهانی به صورت برند مطرح شود و در نمایشگاه ولگاگراد برنج استان با استقبال مواجه شده است.

محمدپور یادآور شد: برنج استان در نمایشگاه قطر نیز با استقبال مواجه شده است و برای برندسازی برنج فریدونکنار نیز برنامه ریزی شده است.

وی گفت: خطر تخلیط، برنج پرآوازه مازندران را تهدید می کند و نظارت های لازم برای جلوگیری از تخلیط برنج بومی و خارجی اقدام شود تا بازار تجارت برنج در استان رونق یابد.


operated by Data Computer