برگزیدگان دومین جشنواره فرهنگی هنری اشکواره حسینی در آمل معرفی شدند.

به گزارش آمل نیوز، اختتامیه دومین همایش استانی فرهنگی هنری 《اشکواره حسینی》 با موضوع امام حسین (ع)، دفاع مقدس و مدافعین حرم با شرکت بیش از هزار هنرمند از ۲۲ استان کشور شنبه شب در سالن اریکه آریایی آمل برگزار و منتخبین معرفی شدند.

در این همایش شرکت کنندگان در بخش های شعر، دل نوشته، سرود، تواشیع؛ عکس، فیلم و نمایش آثار خود را به دبیر خانه ارسال کردند.

حسین جوادی دبیر همایش در مراسم اختتامیه این همایش با بیان اینکه این همایش در سطح ملی برگزار شد و هنرمندانی از ۲۲ استان کشورمان شرکت کردند، افزود: اقدامات این مهم تقریبا در سطح ملی بوده است اما نگاه بعضی مسئولان به این همایش واقعا حیف است.

دبیرهمایش اشکواره حسینی با اشاره به اینکه در بخش عکس هزار و چهارصد اثر، بخش شعر ۶۲۰ اثر، ۳۱ فیلم ارسال شد، ادامه داد: در بخش تواشیع دو گروه، نمایش ۱۶ اثر، سرود ۱۸ اثر به دبیرخانه ارسال شد.

وی اظهار کرد: ۵ هزار و ۲۰۰ نامه‌ای به امام حسین در بخش دل نوشته از ۹۸ مدرسه سطح شهرستان آمل به این همایش ارسال شد.

برگزیدگان این همایش در بخش شعر در حوزه‌های شعر بومی و فارسی از آقایان سید علی حسینی ایمنی، مهدی حبیبی، حسینی احمد ایرانی نسب، سید اسحق فاطمی،  محمد پور مرادی، امیر حسین دارایی، کاظم ذبیحی نژاد و خانم‌ها سمیه ابراهیمی، شقایق زینی، زهرا غلامعلی تبار تقدیر شد.

در بخش عکس آقای امیر عنایتی از تربت حیدریه رتبه سوم، خانم فاطمه تاجیک آقای از تهران رتبه دوم و آقای داود ایزدپناه از یاسوج را کسب کردند و همچنین در بخش عکس فرزین عامری از آمل و بهرام بیات از زنجان جزو شایستگان تقدیر بودند.

در بخش فیلم رتبه سوم به فیلم  " راه دل " به کارگردانی آقای مهدی زمان پور کیاسری از تهران، رتبه دوم به فیلم  " ساعت صفر " به کارگردانی آقای  قاسم صادقی از ساری و رتبه اول به فیلم  " کیست مرا یاری کند " به کارگردانی آقای  کیوان سلیمانی از ساری تقدیر شدند.

حوزه نمایش، در بخش بروشور رتبه برتر را حامد مربوط صادق نمایش صدای پای آب از محمودآباد، جایزه رتبه برتر در بخش ایده و طرح  به آقای مهدی نصرالله زاده نمایش بغض طالب از ایزدشهر  اهدا شد

بخش بازیگری مرد جایزه رتبه سوم در بخش بازیگری مرد به آقای مجتبی قلی زاده نمایش صدای پای آب از محمود آباد، جایزه رتبه دوم به حامد مربوط صادق نمایش صدای پای آب از محمود آباد جایزه رتبه اول در به آقای مسلم خردمند نمایش نقل واقعه از چالوس اهدا شد.

بازیگری زن جایزه رتبه سوم به سرکار خانم رایا مربوط صادق نمایش صدای پای آب از محمود آباد، جایزه رتبه دوم به سرکار مریم صدیقی نمایش عتیقه از رامسر و جایزه رتبه اول به سرکار خانم فاخره شعبانیان نمایش عتیقه از رامسر اهدا شد.

در بخش کارگردانی رتبه سوم سرکار خانم فاخره شعبانیان کارگردان نمایش عتیقه از رامسر، رتبه دوم به آقای حامد مربوط صادق صدای پای آب از محمود آباد و رتبه اول به آقای مهدی نصرالله زاده نمایش بغض طالب از ایزدشهر اهدا شد.

در بخش تواشیح آثار برتر گروه بین المللی الغدیر تهران گروه بین المللی طاها ساری تقدیر شدند. در بخش سرود رتبه دوم به دبستان پسرانه راه نور و رتبه اول دبستان دخترانه شکوه دانش آمل اهدا شد.

در بخش دلنوشته مقطع دبیرستان رتبه سوم خانم فاطمه هدایتی از دبیرستان خانزاد آمل، رتبه دوم محمد مهدی فتحی از دبیرستان شاهد پسران آمل و رتبه اول خانم مبینا زکوی از دبیرستان فرزانگان تقدیر شدند.

و همچنین در بخش دلنوشته در مقطع ابتدایی رتبه سوم خانم نیلوفر علیزاده از دبستان آیت الله فرسیو، رتبه دوم خانم هلیا علوی از دبستان شاهد دختران و رتبه اول آقای سید محمد رضا موسوی از دبستان زندگی کسب کرد.


operated by Data Computer