مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

  • 1396/05/23 10:02:56
  • چاپ
  • ایمیل به دوستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، از واگذاری بخش‌های گوناگون فعالیت‌های فرهنگی و هنری ارشاد به بخش خصوص خبر داد.

احد جاودانی در حاشیه آیین گشایش نمایشگاه عکس سلف پرتره و بازدید از موسسه رنگ و ترنگ شهرستان تنکابن اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس سیاستی که اتخاذ کرده، فعالیت‌های فرهنگی و هنری خود در بخش‌های گوناگون را به آموزشگاه‌های آزاد و خصوصی واگذار می کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: این سیاست در زمینه اجرای سیاست اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴ قانون اساسی برخصوصی‌سازی کارهای دولتی تاکید دارد.

وی اضافه کرد: از جمله اقدامات پسندید ای که در حال حاضر در حوزه سینمایی بر اساس همین سیاست در حال اجرا بوده و پیگیری‌هایی هم با مهندس حیدریان معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم، واگذاری بخش آموزش انجمن سینمایی جوان به آموزشگاه‌های آزاد سینمایی است.

جاودانی ادامه داد: تشکیل انجمن‌های سینمایی در حقیقت برای آموزش فیلم‌سازی و تصویربرداری در رشته‌های مرتبط، تولید محتوا و حمایت از تولید فیلم است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه برداشتن بخش آموزش از سینمای جوان و سپردن آن به آموزشگاه‌های آزاد سینمایی، اعتماد کردن به بخش خصوصی است، اظهار داشت: با انجام این اقدام سینمای جوان به تولید محتوا می‌پردازد.

وی گفت: با اعمال این سیاست، فعالیت‌های مجمتع‌های فرهنگی ارشاد که زمانی دوره‌های آموزشی هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی داشتند ، به بخش خصوصی، انجمن‌های مرتبط و آموزشگاه‌های دارای مجوز در زمینه آموزش هنرهای تجسمی و فیلم سازی و ... واگذار می‌شود.

جاودانی درباره نمایشگاه عکس سلف پرتره تنکابن افزود: این نمایشگاه به همت موسسه رنگ و ترنگ تنکابن برپا شده و ۳۸ هنرمند از مازندران و تهران در این نمایشگاه آثار خود را به نمایش عموم گذاشته و از کیفیت مطلوبی برخوردار است‌

مطالب مرتبط :
  1. افزایش مجدد حقوق‌کارکنان دولت چه زمانی انجام می‌شود؟
  2. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  3. رئیس فدراسیون بوکس: مجمع فوق‌العاده هیأت بوکس مازندران برگزار می‌شود
  4. جنگل‌های هیرکانی تابستان 98 جهانی می‌شود
  5. نمایش عروسک های فرهنگی ۵۲ ملل جهان واقوام ایرانی در آمل انجام شد

دیدگاه

ارسال دیدگاه