نمایش استثنایی برای قهرمان مازندرانی

  • 1396/06/04 08:07:45
  • چاپ
  • ایمیل به دوستان

نماینده وزن 86 کیلوگرم ایران توانست اولین طلای کشورمان در مسابقات جهانی کشتی آزاد را به دست آورد.

در روز نخست رقابت های جهانی کشتی 2017 در پاریس از دقایقی قبل حسن یزدانی از ایران و بوریس مایکوف از اسلواکی در فینال وزن 86 کیلوگرم به مصاف یکدیگر رفتند.


نابغه ایرانی امروز مقتدرانه تمامی مسابقات خود را پشت سر گذاشته بود. او پس از استراحت در دور اول کار خود را با پیروزی مقابل عظمت دولت بیکوف، نایب قهرمان آسیا از قزاقستان آن هم با نتیجه 12 بر 2 قبل از پایان 6 دقیقه آغاز کرد. وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر پیتر یانولوف، دارنده مدال نقره بازی‌های اروپایی از مولداوی را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد. یزدانی در این مرحله نیز با نتیجه 10 بر صفر از سد آلکساندر گوستی‌یف، نایب قهرمان اروپا از آذربایجان گذشت و گام به نیمه‌نهایی گذاشت. وی برای حضور در فینال با نتیجه 4 بر صفر مقابل ولادیسلاو والیف، دارنده مدال طلای جوانان جهان از روسیه به پیروزی رسید و فینالیست شد.

 


حسن یزدانی در فینال مسابقات نیز مقتدرانه کشتی گرفت و با حملات پیاپی خود در کمتر از 3 دقیقه 10 امتیاز گرفت و کشتی را به پایان رساند. این اولین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی کشتی آزاد بود و تمام نگاهها را به سوی خود جلب کرد.


در 3 وزن دیگر امروز آزادکاران ایرانی با شکست مقابل رقبای خود از دور رقابت ها کنار رفتند و فردا نیز 4 کشتی گیر دیگر مقابل حریفان خود مبارزه می کنند.

مطالب مرتبط :
  1. جنگل‌های هیرکانی تابستان 98 جهانی می‌شود
  2. نمایش عروسک های فرهنگی ۵۲ ملل جهان واقوام ایرانی در آمل انجام شد
  3. قهرمانی «بهشهر» قهرمان در رقابت های گلبال جام شهدای ششم بهمن آمل
  4. برگزاری مسابقات قهرمانی پرورش اندام مازندران در آمل
  5. «شش قهرمان و نصفی» به‌زودی روی آنتن می‌رود

دیدگاه

ارسال دیدگاه