روحانی در کنفرانس خبری نیویورک:

  • 1396/06/29 22:57:02
  • چاپ
  • ایمیل به دوستان

روحانی

وی با بیان اینکه رشد و توسعه بدون ثبات و امنیت امکان پذیر نیست خاطرنشان کرد : در همین راستا جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی برای مبارزه با تروریست فروگذار نکرده است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران در چهار سال اخیر به خوبی نشان داد که از ظرفیتهای کم نظیر رشد و توسعه برخوردار است گفت: تحریم های اقتصادی نه تنها مایه توقف ایران نشد ، بلکه عزم ملی را بر تقویت تولید ملی راسخ تر کرد. دستیابی به بالاترین نرخ رشد جهانی در سال گذشته نیز نشان داد که اقتصاد ایران در مسیر پیشرفت است.

وی افزود :می‌خواهم بر این نکته تاکید کنم که ملت ایران در یک انتخابات بسیار پرشور و رقابتی راه جدید چهار ساله ی خود را برگزیدند؛ما خواهان روابط گسترده با جهان و توسعه و پیشرفت در داخل کشور، ثبات و آرامش در کل منطقه هستنیم.

روحانی با بیان اینکه دولت دوازدهم موظف است این اهداف را دنبال کند و سفر ایشان به نیویورک در همین راستا بوده،افزود:در همه ی این رایزنی ها توسعه ی روابط ایران با کشورهای دوست مطرح بود و همانطور که می‌دانید بعد از برجام فرصت بسیار مناسبی برای توسعه ی روابط،به ویژه روابط اقتصادی فراهم شده و به دنبال این هستیم که با سیاست برد- برد روابطمان را پیش ببریم. خوشحالیم بعد از برجام میلیونها دلار در ایران سرمایه گذاری شده که نشان می‌دهد مردم به آینده امیدوارند.

رئیس جمهور با اشاره به سخنان سخیف دیروز ترامپ در مجمع سازمان ملل علیه ایران گفت: منتظریم آقای ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کند.

مطالب مرتبط :
  1. استقبال مردم مازندران از پیکر شهید مدافع حرم
  2. پایتخت کشتی ایران ، غرق در شادی کسب طلا توسط حسن یزدانی
  3. جشن سینمای ایران در بابل برگزار می شود
  4. بازیگر سینماى ایران درگذشت
  5. آمار فوتی‌ حجاج ایرانی به ۳۲ نفر رسید

دیدگاه

ارسال دیدگاه