مدیر کل شرکت راه آهن شمال کشور گفت : از 27 اسفند پارسال تاکنون حدود 80 هزار مسافر نوروزی از طریق قطارهای این شرکت جابجا شدند

ابراهیم گران پاشا افزود : جابجایی این تعداد مسافر توسط حدود 300 رام قطار رفت و برگشت شرکت راه آهن شمال انجام شد .
وی با اشاره به افزایش حدود 10 درصدی جابجایی مسافران نوروزی امسال به مدت مشابه سال قبل ، ادامه داد : در ایام تعطیلات نوروز امسال روزانه 3 هزار مسافر با 16 رام قطار جابجا شدند .
مدیر کل راه شمال اضافه کرد : بخش عمده ای از جابجایی مسافران به صورت رفت و برگشت به مشهد ، تهران و گرگان بود و حدود 20 هزار مسافر به صورت بین راهی شهرهای استان مازندران جابجا شدند .
وی گفت : برای خدمات رسانی مطلوب و بهتر به مسافران نوروز ، شرکت راه آهن شمال 2 واگن ذخیره برای حمل مسافر در زمان پیک سفرهای نوروزی در مسیرهای این راه آهن در نظر گرفت .
به گفته گران پاشا ظرفیت هر یک از این واگن های ذخیره حدود 60 مسافر است و این واگن ها در روزهای پیک سفر در صورت نیاز برای جا به جایی مسافر استفاده می شود .
وی گفت : در روزهای عادی 16 رام قطار روزانه در مسیر حمل و نقل ریلی راه آهن شمال کشور تردد می کنندو چهار تا پنج هزار مسافر از این طریق جا به جا می شوند .
قطارهای راه آهن شمال علاوه بر مسیرهای محلی پلسفید به گرگان و بر عکس ، در مسیر های ساری به تهران و ساری به مشهد و بر عکس هم مسافر جا به جا می کند .

مطالب مرتبط :
  1. 450 طرح عمرانی با یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهر ساری
  2. دمای هوا در نوار شمالی ایران کاهش می‌یابد
  3. روایتی از دستگیری مفسد ۳۰ هزار میلیاردی
  4. ایجاد 15 هزار شغل جدید در مازندران
  5. تعداد آوارگان روهینگیایی به ۵۸۲ هزار نفر افزایش یافت

دیدگاه

ارسال دیدگاه