مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از آبگیری ۷۲درصدی مخازن سدهای مازندران خبر داد و گفت: وضعیت سد شهید رجایی نیز نسبت به سال گذشته مطلوب شده و درحال حاضر ذخیره آب در این سد به ۷۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

محمدابراهیم یخکشی اظهار کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون بارش‌های مناسبی در این مناطق اتفاق افتاده که طی ماه‌های گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد خوبی برخوردار بوده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۷۲ درصد از حجم مخازن سدها و ۸۵ درصد از حجم مخازن آب‌بندان‌های مازندران  آبگیری شده است، افزود: وضعیت سد شهید رجایی نیز نسبت به سال گذشته مطلوب شده و درحال حاضر ذخیره آب در این سد به ۷۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران اضافه کرد: با توجه به افزایش ذخیره آبی در سد شهید رجایی نسبت به سال گذشته و همچنین کاهش آن نسبت به دو سال گذشته یعنی سال ۹۵ باید بحث صرفه‌جویی و مدیریت مصرف موردتوجه همه افراد جامعه قرار گیرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه شرایط آبی امسال نسبت به سال گذشته مناسب‌تر است، تصریح کرد: اما نباید این مهم را فراموش کنیم که تقاضا و مصرف خود را مدیریت کرده تا در فصل گرما با تنش‌ و استرس آبی مواجه نشویم.

یخکشی با تأکید بر اینکه کشاورزان مازندران در این فرصت باقی‌مانده نسبت به آبگیری کامل آب‌بندان‌های سطح مازندران اقدام کنند، خاطرنشان کرد: آماده‌سازی اراضی شالیزاری علاوه بر تسریع در کشت موجب تقویت سفره‌های آب زیرزمینی می‌شود.

مطالب مرتبط :
  1. مازندرانی ها می گویند : « ربیع فلاح » برود
  2. استقبال مردم مازندران از پیکر شهید مدافع حرم
  3. تحصیلات اعضای شوراهای شهر مازندران در چه سطحی است ؟
  4. در دولت يازدهم بيش از 4000 ميليارد تومان در زيرساختهاي گردشگري مازندران هزينه شده است
  5. جان باختن جوان ۱۸ ساله در دریای مازندران

دیدگاه

ارسال دیدگاه