وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: توانستیم در سال گذشته یک هزار و 896 واحد تعطیل شده را فعال کنیم.

رضا رحمانی بعد از ظهر امروز امروز در نشست با صنعتگران مازندران اظهار کرد: در سال گذشته توانستیم یک هزار و 896 واحد تعطیل شده را فعال کنیم.

وی با بیان برگزاری جلسات متعدد در قالب ستاد تسهیل و رونق تولید با سران قوا برای بازسازی و احیای شرکت‌های تعطیل شده، افزود: در نشست با صنعتگران مازندران مشکلات و موانع فراوان مطرح شد که لازم به بررسی و رسیدگی برای ارتقای وضعیت تولید و اشتغال است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه دریافت سند تک برگ و مشکلات متعدد بانکی از مهمترین مشکلات بوده است، تصریح کرد: برای اعطای سند تک برگ جلساتی با حضور رئیس سازمان ثبت و اسناد خواهیم داشت البته در این بین باید به جمع‌بندی برخی موارد بپردازیم.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در تأمین اقلام شب عید طی اسفند سال گذشته هیچ مشکلی نداشتیم البته بخش زیاد و اصلی خرید شب عید مردم تا 19 اسفند سال گذشته انجام شده و در روزهای آخر مشکلی اعلام نشد.

رحمانی تصریح کرد: تحریم‌های اصلی کشورمان از اردیبهشت سال گذشته آغاز شد هرچند در این بین توانستیم جنگ روانی زیادی را مهار کنیم.

وی با اعلام عدم تفاوت مشکلات صنعت و تولید همانند سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: تنها مشکل این بین ارسال حواله‌جات بانکی به خارج از کشور بود.

وزیر صنعت با تأکید بر اینکه پایانه صادراتی ملی برنج در آمل می‌تواند گام بزرگی در جهت رشد و تعالی کشاورزی باشد، گفت: در راستای ارتقای این پایانه مشوق‌هایی را در نظر داریم.

این مسؤول با بیان اینکه پایانه برنج آمل قابلیت جهانی شدن دارد و در این مسیر تمام توان خود را به کار می‌بندیم، افزود: از آبان ماه گذشته فعالیت خود را در وزارت صنعت و تجارت آغاز کردم و در این بین واحدهای تولیدی زیادی نامه تعطیلی خود را ابلاغ کردند.

رحمانی با اشاره به اینکه با تمهیدات اندیشیده شده جلوی تعطیلی واحدهای تولیدی گرفته شد، اظهار کرد: باید از فرصت‌های لازم برای رونق تولید براساس منویات رهبر انقلاب استفاده کرد.

وی با اعلام مشکلات فراوان در مسیر تولید و اشتغال، گفت: بیانات رهبر انقلاب در زمینه رونق تولید فصل‌الخطاب است و باید همه در این مسیر دست به دست هم دهیم./خبرنگار: قربانعلی مسافر

مطالب مرتبط :
  1. ولیپور : 110 هزار مازنی عضو فعال کتابخانه‌های استان هستند
  2. توزیع گوشت تنظیم بازار از طریق واحدهای قصابی بین مردم
  3. تحویل 50 واحد مسکن محرومان در مازندران
  4. اعمال محدودیت‌های ترافیکی نوروزی محورهای شمال از هفته آینده
  5. 4 واحد تجاری در بابل دچار آتش‌سوزی شد

دیدگاه

ارسال دیدگاه