مدیرکل راهداری مازندران خبر داد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: از ابتدای امسال تاکنون دو شرکت حمل و نقل به دلیل تخلفات صنفی ریال برای مدت یک ماه تعطیل شد.

عباسعلی نجفی اظهار داشت: امسال دو جلسه کمیسیون ماده ۱۲ برگزار و منجر به صدور ۱۰ رأی برای شرکت‌های حمل و نقلی شد که ۸ شرکت برائت و ۲ شرکت به مدت یک ماه تعطیلی محکوم شدند و همچنین در این مدت یک جلسه کمیسیون ماده ۱۱ برگزار و پرونده ۱۰ راننده بررسی و احکام لازم صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه جلسات کمیسیون ماده ۱۲ برای رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و مؤسسات حمل ونقل جاده‌ای برون شهری و کمیسیون ماده ۱۱ برای رسیدگی به تخلفات رانندگان حمل ونقل جاده‌ای برگزار می‌شود، افزود: عمده تخلفات شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان حمل و نقل برون شهری عبارتند از: صدور بارنامه بدون اطلاع راننده، سوءاستفاده از کارت هوشمند، عدم پرداخت کرایه حمل، عدم درج کد رهگیری بارنامه، جابجایی بار بدون بارنامه، عدم رعایت مقررات حمل بارهای عادی و ترافیکی در جاده‌های استان و عدم ارائه خدمات مطلوب در حین سفر بوده است.

لازم به توضیح است: عمده تخلفات گزارش شده در کمیسیون ماده ۱۲ از طریق شکایات سامانه شهراه و ۱۴۱ مبنی بر اخذ کرایه و کمیسیون اضافی در بخش بار وعدم رعایت سوار کردن مسافر و صدور بلیط در بخش مسافر بوده است.

مطالب مرتبط :
  1. وقوع زلزله 4/7 ریشتری در مازندران / 8 شهر استان لرزید
  2. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  3. ضرورت ساماندهی نقاط بحرانی رودخانه‌های مازندران
  4. مشروب الکلی دست‌ساز در مازندران هم قربانی گرفت
  5. جاری شدن سیل در خیابان های پنج شهر مازندران

دیدگاه

ارسال دیدگاه