استاد برجسته عرفان و معارف اسلامی گفت: در دیار علویان باید کلام علویان به چشم بخورد و فعالیت در امامزادگان بدون رنگ و لعاب سیاسی باشد.

وی با اشاره به بیانات امام امت در مورد اینکه شهدا امامزادگان عشق هستند و مزارشان زیارتگاه اهل یقین خواهد شد، افزود: در اینجا مراد از بیانات امام راحل انقلاب اسلامی است زیرا با طلوع انقلاب اسلامی مشرق ولایت اهل بیت، ولایت فقیه است و این بیان نیاز به تعبیر و تفسیری چندانی ندارد.

این استاد عرفان و معارف دینی با اعلام اینکه امروزه بسیاری از افراد مؤمن و مدین از متولیان امامزادگان هستند، ادامه داد: خیر دنیا و آخرت در تمسک به اهل بیت و فرزندان آنها است.

وی با اشاره به اهمیت والای صدق و صداقت در جامعه اسلامی، بیان کرد: باید همیشه با صداقت با هم برخورد کنیم، البته آیت‌الله دکتر شهید بهشتی بیان کرد که من تلخی برخورد صادقانه را بر شیرینی برخورد کاذبانه ترجیح می‌دهم، این حرف بسیار عجیب است هر چند می‌بینیم امروز افراد همدیگر را به گرمی در آغوش می‌گیرند ولی میدانند که این آغوش گرفتن‌ها هم صادقانه نیست.

وی با اعلام ارزش والای زهد و معنای فراوان آن در اسلام، گفت: باید در این مسیر از همه استعدادهای معنوی و مادی بهره گرفت.

وی با بیان اینکه ادعا داریم که مازندران دیار علویان است پس باید اخلاق و رفتارمان همانند علویان باشد، خاطرنشان کرد: باید در طول زندگی از لذت دنیا، لذت شهرت و شهوت عبور کنیم همانگونه که شهدا از جان گذاشتند و باید ما هم از نام خود بگذریم.

وی با اعلام اینکه نباید در زندگی دنیوی دل‌مان به پست و مقام گرم باشد و تمام تلاش‌ها تصاحب آن باشد، گفت: در جمهوری اسلامی منصب گرفتن بسیار خطرناک است زیرا باید مردم همیشه در صحنه تلاش شبانه‌روزی در راستای رضایت خداوند داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر فضای گردشگری مذهبی شود اکثریت مردم رفتار و اخلاق بسیار خوبی دارند، باید این فضا را ایجاد کنیم و مسؤولان به فکر ایجاد گردشگری دینی و مذهبی باشند.

وی گفت: رزمندگان امروزه مظلوم واقع شدند هرچند بعد از جنگ هیچ دولتی قدر رزمندگان را ندانست.

وی با اعلام بخش‌هایی از بیانیه گام دوم توسط رهبر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر صراط شهدا خیلی مهم است البته صراط شهدا از صراط مستقیم تیزتر و برنده‌تر است.

مطالب مرتبط :
  1. به خاطر اینکه گفتم داوری محترمانه باشد جریمه شدم
  2. مهربانی پزشک بدون مرز در روزهای نامهربان+عکس و فیلم
  3. ارتباط مدیران مازندران باید با مرم نزدیک تر شود
  4. فعالیت‌های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی واگذار می‌شود
  5. تغییر معاون سیاسی وزارت کشور/ احمدی استعفا کرد

دیدگاه

ارسال دیدگاه