دارنده نشان نقره کشتی آزاد جوانان جهان با استقبال مردم ومسئولان ورزش دوست شهرستان آمل به زادگاهش بازگشت.

آیین استقبال از " امیرحسین زارع" کشتی گیرآملی وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران که درمسابقات جهانی در کشور استونی نشان با ارزش نقره را کسب کرد، از ورودی شهر آمل تا زورخانه شهید جبرئیل نیاکی این شهر به همراه کارناوان شادی برگزار شد.

امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر هوانس ماقاکیان از ارمنستان را مغلوب کرد و در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی مقابل احمد محمد خلیل از مصر با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

این کشتی گیر شایسته آملی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر یک از سد آلن خوبولوف از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت. ملی پوش سنگین وزن جوانان ایران، در این دیدار مقابل ماسون پاریس از آمریکا با نتیجه ۳ بر یک و ضربه فنی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

 رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای ۲۱ تا ۲۳ مردادماه در شهر تالین استونی برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۲ مدال طلای امیرحسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم ئ عباس فروتن در وزن ۹۷ کیلوگرم، یک مدال نقره امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، یک مدال برنز محمدصادق فیروزپور در وزن ۷۰ کیلوگرم و کسب ۱۱۹ امتیاز بعنوان سوم رسید. تیم روسیه با ۱۶۱ امتیاز قهرمان این مسابقات شد و آمریکا با ۱۲۰ امتیاز نایب قهرمان شد.

زارع در حاشیه آیین استقبالش گفت، که تمام تلاش خود را برای کسب نشان طلا انجام دادم، اما با توجه به اینکه همه کشورها با تمام توان ومدعیان خود دراین رقابتها شرکت کرده بودند و سطح رقابت ها نیز بسیار بالا بود.

وی ادامه داد، از کسب مدال نقره هرچند ارزشمند هست، اما ناراحتم وتمام تلاش خودم را برای کسب نشان طلا در مسابقات آینده خواهم داشت.

مطالب مرتبط :
  1. مازندران دوباره بر قله کشتی ایران
  2. جنگل‌های هیرکانی تابستان 98 جهانی می‌شود
  3. نمایش عروسک های فرهنگی ۵۲ ملل جهان واقوام ایرانی در آمل انجام شد
  4. درگیری خونین و منجر به قتل توسط 2 جوان در آمل
  5. دستگیری قاتل 37 ساله آملی در کمتر از 3 ساعت

دیدگاه

ارسال دیدگاه