رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران:

رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران گفت: دو هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه دانشگاهی استان تحت پوشش این بنیاد هستند.

محسن جهانشاهی در نشست با خبرنگاران با تاکید بر نخبه شناسی و حمایت از نخبگان و نخبه گماری اظهار داشت: تعدادی از نخبگان در حوزه دانش بنیانی و شرکت های فناور فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر از جامعه دانشگاهی تحت پوشش بنیاد نخبگان در استان هستند اظهار داشت: همچنین هزار عضو هیئت علمی نخبه و نخبه پرور در استان مازندران شناسایی شده است و باید از این ظرفیت ها در جای مناسب بهره برداری شود.

وی تصریح کرد: عصاره فضائل دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی می تواند بنیاد  نخبگان باشد و با افرادی سر و کار داریم که استعداد برتر و نخبه هستند.

جهانشاهی با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان زیر نظر معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری است تصریح کرد: بهر حال باید تکلیف خود را بدانیم که متولی حوزه نخبگان و نخبه پروری کیست از اینرو با انجمن ها و مجموعه های غیردولتی تعامل مطلوبی داریم.

وی با تاکید براینکه بنیاد ملی نخبگان از فعالیت های سیاسی پرهیز می کند تصریح کرد: بنیاد نخبگان تنها بنیاد دولتی با شرح و وظایف مشخص است که به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی به تسهیلات و حمایت های ارائه شده به افراد تحت پوشش گفت: بنیاد ملی نخبگان در سطح کشور و استان عضو ندارد بلکه افرادی را در قالب های مختلف تحت پوشش قرار می دهد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان مازندران درباره اعطای تسیهلات ملی بلاعوض به دانشجویان مستعد گفت: یک دانشجوی کارشناسی تا ۴۱ میلیون تومان می تواند به شیوه های مختلف تسهیلات لازم را از بنیاد نخبگان دریافت کند و این رقم برای کارشناسی ارشد ۵۷ میلیون تومان و برای دانشجوی دکترای تخصصی تا سقف ۱۳۵ میلیون تومان خواهد بود.

وی با اشاره به راه اندازی بنیاد نخبگان از سال ۹۰ در استان تصریح کرد: سال ۹۰ حدود هشت برنامه مصوب در بنیاد نخبگان وجود داشت و این میزان در سال جاری ۷۸ برنامه مصوب است که رشد مطلوبی را نشان می دهد.

جهانشاهی با بیان اینکه در حال حاضر مخترع سطح یک در کشور نداریم گفت: مازندران بعد از تهران رتبه دوم را در مخترعان سطح دوم کسب کرده است و ۱۵۰ مخترع سطح سه نیز در استان شناسایی شده است.

مطالب مرتبط :
  1. وقوع زلزله 4/7 ریشتری در مازندران / 8 شهر استان لرزید
  2. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  3. ضرورت ساماندهی نقاط بحرانی رودخانه‌های مازندران
  4. مشروب الکلی دست‌ساز در مازندران هم قربانی گرفت
  5. جاری شدن سیل در خیابان های پنج شهر مازندران

دیدگاه

ارسال دیدگاه