کارشناس مسائل دینی و مذهبی با بیان اینکه امروزه امنیت، اقتدار، ابهت، استقامت و صلابت ایران اسلامی را مدیون خون شهدا و رشادت آنها هستیم، گفت: در این مملکت مسؤولان برای رفاه مردم تلاش و کار شبانه‌روزی داشته باشند و خود را خادم مردم بدانند.

حجت‌الاسلام علی رنجبر در مراسم سی و سومین سالگرد شهید مهدی مهدی‌پور در مسجد امام محمد باقر(ع) روستای کنسپاء بخش چمستان، اظهار کرد: برگزاری یادواره‌های شهدا یادآوری و مرور درس ایستادگی، مقاومت، دینداری، استقامت، مبارزه مقابل ظلم و زور، ایثار، گذشت، فداکاری و پایداری برای ما است.

وی با بیان اینکه باید همیشه در مملکت اسلامی ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم، افزود: شهدای ایران اسلامی درس‌آموخته مکتب اهل بیت و معصومین بودند و دشمن‌ستیزی، استقامت و بزرگی را از شهدای کربلا و امام حسین(ع) آموختند.

خطیب مناسبت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) احیاگر دین جدش در زمانی بود که ظلم و ستم جامعه را فراگیر شد، تصریح کرد: امام حسین(ع) و یاران باوفایش درس بسیار عظیم به تاریخ دادند و کار بزرگ‌شان در تمام عصرها و نسل‌ها زنده و جاوید است.

رنجبر با اعلام اینکه امام راحل(ع) مشعل‌دار حق و حقیقت در ایران اسلامی بوده و در روزهای نخست انقلاب این فرد بزرگ و عالم وارسته سربازان خود را کسانی اعلام کرد که آن زمان در گهواره‌ها بودند، یادآور شد: شهدا برای همیشه شمع محفل بشریت هستند و با سوختن خود دست به روشنگری جامعه می‌زنند.

وی با اشاره به اینکه قدم در مسیر شهدا پر از معرفت و شناخت است و هر کس با معرفت بوده می‌تواند به قله‌های عروج ملکوتی صعود کند، خاطرنشان کرد: هر فردی توان پیمودن این راه و مسیر بزرگ را ندارد هر چند افراد زیادی را سراغ داریم که وارد مسیر شدند و نتوانستند ادامه مسیر بدهند.

رنجبر با تأکید بر اینکه قدرت و توان این روزهای ایران اسلامی با گذشته قابل مقایسه نیست، در جنگ تحمیلی بیشتر رزمندگان از سن حدود 18 سال تا 30 سال بودند و با اطاعت‌پذیری و ولایت‌پذیری خود توانستند دست به پیروزی شگرف بزنند.

این کارشناس مسائل دینی و مذهبی، با بیان خاطرات متعدد از شهدا در جبهه‌های جنگ تحمیلی، افزود: والدین و مادران شهدا وارثان اصلی نظام جمهوری اسلامی هستند که با تربیت اسلامی و انقلابی فرزندان خود توانستند سعادت دنیوی و اخروی را رقم بزنند.

رنجبر با اشاره به اینکه وحدت کلمه، توکل بر خداوند و یک‎دل بودن مردم با ولایت فقیه از رموز پیروزی انقلاب اسلامی بود، یادآور شد: شعار امام حسین(ع) و یارانش مقابل یزید و یزیدیان این بود که نه افراد ظلم کنند و نه زیر بار ظلم بروند.

وی بیان کرد: خانواده شهدا و ایثارگران از اقشار مرفه و بی‌درد جامعه نبودند بلکه از اقشار متوسط و پایین بوده که در اوج دینداری، معنویت و بزرگی قرار داشتند.

رنجبر گفت: امروزه امنیت، اقتدار، ابهت، استقامت و صلابت ایران اسلامی را مدیون خون شهدا و رشادت آنها هستیم هرچند انتظار می‌رود در این مملکت مسؤولان برای رفاه مردم تلاش و کار شبانه‌روزی داشته باشند و خود را خادم مردم بدانند.

مطالب مرتبط :
  1. مردم بزرگترین فاکتور در انقلاب هستند/ قدرت ایران را ترامپ به رخ عربستان می‌کشد
  2. برگزاری جلسه کمیته تسهیلگران آمل با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی
  3. توزیع گوشت تنظیم بازار از طریق واحدهای قصابی بین مردم
  4. قهرمانی «بهشهر» قهرمان در رقابت های گلبال جام شهدای ششم بهمن آمل
  5. گلایه مردم مازندران از بی ثباتی قیمت گوشت قرمز

دیدگاه

ارسال دیدگاه