رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی:

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور گفت: ۶۲ درصد آسیب های ورزشی ورزشکاران در ناحیه زانو و مچ پا است.

غلامرضا نوروزی در اولین کنگره سراسری رویکرد پزشکی ورزشی اظهار کرد: رویکرد فدراسیون پزشکی ورزشی نقش پیشگیرانه، درمان و بازتوانی است و مهمترین هدف ما نگاه پیشگیرانه به آسیب ها است و باید برای جلوگیری از آسیب تدابیری اندیشیده شود و در صورت آسیب باید اقدامات درمانی برای ورزشکارانجام و از عوارض آن جلوگیری شود.

ننوروزی رشته فوتبال و کشتی را رشته های پرآشوب دانست و افزود: ۶۲ درصد آسیب های ورزشی در ناحیه زانو، مچ پا، مچ دست، شانه، دندان ها و ستون فقرات کمری هستند.

همچنین در این مراسم دکتر فرزاد گوهردهی رییس هیات پزشکی ورزشی مازندران گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی حامی ورزشکار است، و ورزشکاران می توانند با پرداخت مبلغ ۲۰ هزارتومان به صورت سالیانه از مزایا و خدمات بیمه ای فدراسیون استفاده کنند.

رئیس هیات پزشکی ورزشی مازندران بیان کرد: در کشور ما حوزه پزشکی ورزشی تخصصی شده است و متخصصین این رشته نقش موثری در موفقیت های ورزشکاران در سطح کشور دارند.

دکتر گوهردهی ادامه داد: در این همایش کارگاه های متنوع و کاربردی توسط اساتید دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، دانشکده تربیت بدنی دانشگاه مازندران (بابلسر)، دانشگاه آزاد و مدرسین فدراسیون پزشکی ورزشی جهت دانشجویان گروه علوم ورزشی ،مربیان و ورزشکاران برگزار می شود.

وی همچنین برگزاری کارگاه های آب درمانی، ماساژ، پیکرسنجی، گرم کردن فیفا ۱۱، بیومکانیک کفش ' کاربرد کفی و... را از دیگر کارگاه های این کنگره عنوان کرد.

مطالب مرتبط :
  1. تصادف شدید وزیر کار در گرگان / ۳ معاون وزیر آسیب دیدند + تصاویر
  2. حقوق کارکنان دولت سال آینده ۲۰ درصد افزایش می یابد
  3. همسان سازی تابلوهای معرف کاربری با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است
  4. آبگیری ۷۲درصدی مخازن سدهای مازندران انجام شد
  5. سرهنگ جابر عسگری فرمانده سپاه ناحیه آمل شد

دیدگاه

ارسال دیدگاه