مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: تاکنون هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سدمخزنی هراز جذب شده و امسال نیز ۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

محمد ابراهیم یخکشی؛ سد هراز را به‌عنوان فعال ترین پروژه استان مازندران دانست و افزود: سد مخزنی هراز از لحاظ عمرانی و عملیات اجرایی و جذب اعتبار یکی از پروژه‌های فعال استان مازندران است

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران با بیان اینکه سال مالی ۹۷ برای سد مخزنی هراز هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار جذب کردیم، افزود: برای سال مالی جدید مبلغی حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق مدیریت بحران در حال جذب هستیم که برای دریافت این اعتبار در انتظار تایید از سازمان برنامه بودجه و سپس مصوبه هیئت دولت هستیم.

یخکشی پیشرفت فیزیکی سد هراز را ۳۹ درصد اعلام و افزود: در حال حاضر خاکریزی هسته سد در حال انجام است و این سد جزو فعال ترین پروژه عمرانی از لحاظ کارکرد است

وی ادامه داد: سد هراز نسبت به سال گذشته ۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و جاده انحرافی سد نیز نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد پیشرفت داشت

یخکشی با اشاره به اینکه جاده انحرافی جایگزین ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال اجرای پل ابنیه و لاینینگ هستیم، افزود: بر اساس قرارداد پیمانکار پل قوسی تا پایان پاییز باید به اتمام برسد و از ۲ ماه آینده به صورت یک لاین تردد خودروهای سبک امکان پذیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای سال جاری تمهیدات خوبی برای فصل پاییز و زمستان اندیشیده شد، گفت:  نسبت به سال گذشته آماده‌تر هستیم و مسیل‌های رودخانه‌ها بازگشایی و آمارها سال نرمالی را از لحاظ بارش باران نشان می‌دهد.

یخکشی گفت: حجم مخزنی سدهای موجود بسیار خوب است و سدهای شهید رجایی ۸۰ میلیون متر مکعب و سد البرز ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب داریم.

مطالب مرتبط :
  1. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  2. تعیین شرایط سنی برای داوطلبان انتخابات مجلس و ریاست جمهوری
  3. اعتبار ۱۰ میلیاردی تعریض جاده آمل به چمستان
  4. ادعای نشتی در سد لار و طرح انتقال آب از هراز
  5. نجات جان سرنشینان 20 خودروی در جاده برفی بلده -هراز

دیدگاه

ارسال دیدگاه