دادستان عمومی و انقلاب چمستان با تاکید بر جلوگیزی از سوء استفاده برخی افراد در موضوع زمین‌خواری گفت: ۲.۵ هکتار از اراضی کشاورزی این بخش اعاده و به حالت سابق بازگشت.

به گزارش آمل نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران، محمد زارع اظهار داشت: در راستای تبصره دو ماده 10 قانون اصلاح قانون حفظ اراضی زراعی و باغها و همچنین پیگیری و حمایت‌های ریاست دادگستری مازندران، در خصوص حفظ اراضی کشاورزی اقدامات خوب و مناسبی انجام پذیرفته است.

وی افزود: در این راستا شاهد دیوارکشی،  تغییر کاربری و ساخت و ساز غیرمجاز بوده ایم که با ورود به موقع دستگاه قضایی استان و همکاری منابع طبیعی و نیروی انتظامی، 2.5 هکتار از اراضی کشاورزی در روستای سنگینده چمستان از اراضی‌کشاورزی و باغات به حالت سابق اعاده شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان چمستان بیان داشت: حسب دستور و تاکید ریاست دادگستری استان مازندران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها باید در جهت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها در خارج از بافت روستا و حریم شهرها دقت بیشتری داشته باشند تا از این طریق تداوم تولیدات کشاورزی را در استان شاهد باشیم.

وی یادآور شد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی همواره چالش و مشکل اصلی فراگیر  برای بخش کشاورزی است و اراضی کشاورزی باید به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی استان مازندران حفظ شود که در این راستا دستگاه قضایی استان با متخلفین برخورد قاطع و قانونی خواهد داشت.

مطالب مرتبط :
  1. اعتبار ۱۰ میلیاردی تعریض جاده آمل به چمستان
  2. توسعه کشاورزی مازندران با شیرین‌سازی آب دریای خزر؟
  3. سه هکتار جنگل آمل در آتش سوخت
  4. هشدار استاندار مازندران نسبت به تغییر کاربری اراضی کشاورزی
  5. 15 هکتار از جنگل های آمل در آتش سوخت

دیدگاه

ارسال دیدگاه