براساس گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل تعداد بیماران بستری در استان به یک‌هزار و ۸۶۰ نفر رسید.

پنجمین ماه از شیوع ویروس کرونا گذشت و وارد ششمین ماه شدیم درحالی‌که مازندران همچنان روزهای قرمز کرونایی را تجربه می‌کند.

البته آژیر قرمز کرونایی فروردین ماه امسال نیز در مازندران به صدا درآمد و با اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مختلف ازجمله جلوگیری از تردد غیربومیان، تعطیلی مشاغل پرخطر و سایر به حالت زرد و نارنجی درآمد.

درحالی در وضعیت قرمز کرونایی هستیم که تخت‌های بیمارستان‌ها تکمیل شد و آمار مبتلایان روز به روز درحال افزایش است.

موضوع جالب توجه در موج دوم کرونا افزایش تعداد مبتلایان کودکان و جوانان بوده که نگرانی‌ها را بیشتر کرده است.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۱۲ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: در همین مدت تعداد ۲۸۷نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اضافه کرد: هم اکنون ۱۵۶۶ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: زدن ماسک، شستن مداوم و ضدعفونی دست‌ها ، رعایت فاصله ۲ متری، حضور نیافتن در تجمعات از جمله مراسم عروسی و عزا و پرهیز از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی از اصول مقابله با بیماری کرونا است.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: در حال حاضر ۳۰۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ بیمار جدید بستری و ۳۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه ۴۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند، گفت: همچنین ۱۸ کودک در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

براساس گزارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۵۰ نفر به تعداد مبتلایان ویروس کرونا در استان افزوده شده و همچنین هزار و ۸۶۹ بیمار در بیمارستان‌های زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

مطالب مرتبط :
  1. وقوع زلزله 4/7 ریشتری در مازندران / 8 شهر استان لرزید
  2. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  3. ضرورت ساماندهی نقاط بحرانی رودخانه‌های مازندران
  4. مشروب الکلی دست‌ساز در مازندران هم قربانی گرفت
  5. جاری شدن سیل در خیابان های پنج شهر مازندران

دیدگاه

ارسال دیدگاه