فرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری کلاهبردار ۵۰ میلیاردی با ایجاد درگاه جعلی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.

سردار مرتضی میرزایی اظهار کرد: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از آنان به شیوه فیشینگ در یکی از شبکه‌های اجتماعی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباختگان دریافتند، فردی ناشناس با ایجاد درگاه جعلی پرداخت بانکی (فیشینگ) در یک شبکه اجتماعی با هدایت افرادی که قصد خرید بسته اینترنتی داشته‌اند به این درگاه جعلی، اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت و اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب آنان می‌کند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: با توجه به ارائه مستندات توسط شاکیان و مالباختگان و بررسی‌های اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد، متهم اهل یکی از استان‌های جنوبی کشور و در حال حاضر ساکن تهران است.

وی اظهار کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی قضائی این فرد در عملیاتی ضربتی دستگیر شد و در تحقیقات پلیس با توجه به شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و به برداشت غیر مجاز از حساب ۷۰۰ شهروند در استان‌های مختلف کشور به ارزش ۵۰ میلیارد ریال اعتراف کرد.

سردار میرزایی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم، تجهیزات هوشمند ارتباطی کشف شد، افزود: در این عملیات اطلاعات حساب بانکی سه هزار شهروند که آماده برداشت از این حساب‌ها بود نیز در مخفیگاهش کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران به شهروندان توصیه کرد: چنانچه اقدام به خرید اینترنتی شارژ سیم کارت‌های تلفن همراه می‌کنند، حتماً از هویت فروشگاه و گردانندگان آن اطمینان حاصل کرده و در هنگام ورود اطلاعات کارت و حساب بانکی، ملاحظات امنیتی لازم را رعایت کنند.

مطالب مرتبط :
  1. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  2. اعتبار ۱۰ میلیاردی تعریض جاده آمل به چمستان
  3. دستگیری کارمند یکی از بانک‌های مازندران به اتهام اختلاس چند میلیاردی
  4. محتکر میلیاردی آجیل شب عید در مازندران دستگیر شد
  5. درخواست جالب 2 میلیاردی صداوسیما از پلیس

دیدگاه

ارسال دیدگاه