مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل با اعلام اینکه شعار طرح سپهبد شهید قاسم سلیمانی "هر خانواده یک پایگاه و هر فرد یک سفیر" است، گفت: 66 درصد عامل انتقال کووید 19 دورهمی‌های خانوادگی هستند.

خبرنگار پایگاه خبری آمل نیوز- قربانعلی مسافر /احمدعلی رمضانی عصر امروز در نشست خبری طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در راستای مبارزه با کرونا ویروس، اظهار کرد: در راستای مقابله با شیوع کرونا و قطع زنجیره انتقال باید مردم همراه مسؤولان باشند و به توصیه‌های جدی ستاد اجرایی مقابله با کرونا عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و درمان به همراه وزارت کشور نمی‌توانند به تنهایی قوانین ستاد اجرایی مقابله با کرونا را اجرا کنند، افزود: با طرح گسترده سازمان بسیج مستضعفین و سپاه پاسداران می‌توان دست به اقدامات بزرگ زد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آمل با اعلام اینکه مهمترین عامل انتقال ویروس کرونا دورهمی‌های خانوادگی است، تصریح کرد: در طرح سپهبد شهید سلیمانی بر آن شدیم تا بیماران مبتلا به کووید 19 را شناسایی و قرنطینه کنیم تا زنجیره انتقال قطع شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه بسیج به مردم محلات بهتر دسترسی دارد، ادامه داد: با نهادینه شدن این طرح امیدواریم بتوانیم در راستای مبارزه با کرونا و قطع زنجیره انتقال گام‌های اساسی برداریم.

رمضانی با اعلام اینکه چهار کمیته آموزش، رهگیری، پایش و نظارت، قرنطینه و حمایت در این طرح فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: به ازای هر 40 خانوار یک رابط در این طرح فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه ساختار طرح کاملا مردمی است و امید داریم تا با کمترین بستری و کاهش مرگ و میر از این بحران خارج شویم، متذکر شد: افراد بیمار نیازمند حمایت معیشتی و دارویی هستند با شناسایی افراد این امکان ایجاد می‌شود.

رمضانی با اعلام اینکه شعار این طرح هر خانواده یک پایگاه و هر فرد یک سفیر است، گفت: 66 درصد عامل انتقال کووید 19 دورهمی‌های خانوادگی هستند.

وی با اشاره به گندزدایی و پایش اماکن در طرح شهید سلیمانی، بیان کرد: باید در این طرح از همه امکانات و ظرفیت‌ها براساس مصوبات ستاد کرونا استفاده کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. آبگیری ۷۲درصدی مخازن سدهای مازندران انجام شد
  2. دادستان ساری آخرین جزییات از قتل خانوادگی را تشریح کرد
  3. افزایش 39 درصدی بازرسی از واحدهای اقامتی مازندران
  4. افزایش 45 درصدی بارش‌ها در مازندران
  5. از پیشرفت 50 درصدی کتابت سومین قرآن به خط نستعلیق تا گردهمایی 110 نفره کاتبان وحی

دیدگاه

ارسال دیدگاه