رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: در ۱۱ ماهه جاری شاهد کاهش ۶ درصدی تصادفات منجر به فوت بودیم که نشان از توجه مردم به قوانین دارد.

سرهنگ نصرالله بیگلری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان مازندران با تشکر از مردم در راستای توجه به قوانین و مقررات رانندگی، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری شاهد کاهش ۶ درصدی تصادفات منجر به فوت در سطح حوزه درون‌شهری استان بودیم.

وی گفت: ۵۷ درصد تصادفات حوزه درون‌شهری استان به‌علت بی‌توجهی توجه به جلو و رعایت نکردن حق تقدم مسیر عبور اتفاق افتاده است، ۴۷ درصد از مجموع ۱۵۵ نفر از جانباختگان حوادث رانندگی در سال جاری عابرین پیاده و ۲۱ درصد موتورسیکلت سواران بودند.

بیگلری با بیان توصیه‌هایی به عابرین پیاده، اضافه کرد: عابران توجه کنند تا به‌طور ناگهانی وارد سطح سواره‌رو نشوند و برای عبور از عرض راه از گذرگا‌ های تعیین شده ایمن همچون؛ پل هوایی و خط‌کشی عابر پیاده استفاده کنند و شب‌ها برای تردد از محل‌هایی که دید کافی دارند و با لباس روشن عبور کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران، در پایان گفت: موتورسوارن بدانند کلاه ایمنی صدفی برای حفظ مروارید جان‌شان و استفاده از کلاه ایمنی ضامن سلامتی آنها است.

مطالب مرتبط :
  1. وقوع زلزله 4/7 ریشتری در مازندران / 8 شهر استان لرزید
  2. جریمه میلیاردی یک بانک خصوصی در مازندران با شکایت یک مشتری
  3. ضرورت ساماندهی نقاط بحرانی رودخانه‌های مازندران
  4. مشروب الکلی دست‌ساز در مازندران هم قربانی گرفت
  5. جاری شدن سیل در خیابان های پنج شهر مازندران

دیدگاه

ارسال دیدگاه