رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا با بیان اینکه جهان اسلام از توصیف عالم ارسته و ذوفنون قاصر است، گفت: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی آیت‌الله حسن‌زاده بسیار در کنار مردم آمل روشنگری داشتند.

سعیدجوادی آملی در مراسم تشییع پیکر علامه حسن حسن‌زاده آملی اظهار کرد: در بیان وصف و توصیف علامه ذوفنون و عالم وارسته جهان اسلام زبان قاصر است و قلم به تحریر در نمی‌آید.

وی با بیان اینکه همراهی مومنان و پرهیزگاران و عاشقان اهل بیت بسیار ارزشمند است، افزود: کربلا و عاشورا جایگاه بسیار والا ولی اوج کربلا را در زیارت اربعین می‌بینیم.

رئیس بنیاد بین‌‌المللی علوم وحیانی اسرا با بیان اینکه نهضت سالار شهیدان و فلسفه عقلانیت و انسانیت و مرز بالای عقلانیت وحیانی است، اضافه کرد:  باید ره گم نشود جریان اهل بیت را افرادی همانند آیت‌الله حسن زاده راهنمایی و مسیر را بازگو کردند.

این مسؤول با اشاره به اینکه از سال ۱۳۲۵ دو نونهال از این جامعه برخواستند و در مسجد جامع آمل درس خود را آغاز کردند و در قلم این بزرگواران ثبت است، تصریح کرد:  بیش از ۷۵ سال این دو بزرگواران در مسیر اهل بیت تلاش شبانه‌روزی داشتند و در تمام سنگرها امت و مردم را هدایت کردند و با مردم زیر سایه اهل بیت زیستند و این اهمیت و ارزش اهل بیت را نشان می‌دهد و مردم هم با پرورش اگاهانه نشان از منابر تکایا مساجد و حسینیه ها و تعلیم و تحقیقات این دو بزرگوار است.
جوادی‌آملی با اعلام اینکه این دو عالم با بزرگان دینی همسفره بودند و تعالیم اهل بیت را از علمای بزرگی همانند الهی قمشه‌ای، فاضل تونی آیت اله طباطبایی و ... رشد کردند، اظهار کرد: در نهایت دوستی و قرابت در دوره سوم آیت‌الله حسن‌زاده آملی و آیت‌الله جوادی‌آملی در قم کنار هم و با هم بودند درخشیدند در جوار آیت‌الله طباطبایی شاگردی کردند و در دوران انقلاب اسلامی آیت‌الله حسن‌زاده بسیار در کنار مردم آمل روشنگری داشتند.

وی با تاکید بر اینکه این دو عالم برای وحدت و صیانت و حفظ و نگهداری مردم آمل، مازندران و کشور تمام تلاش خود را به کار بستند، خاطرنشان کرد: عالم ربانی و توحیدی آیت‌الله حسن‌زاده آملی خدمات بسیار ارزشمند و ماندگاری نه به ایران بلکه به جان اسلام و مردم آزادی‌خواه دنیا داشتند که کم نظیر و بی‌نظیر بود./ / خبر از قربانعلی مسافر

مطالب مرتبط :
  1. مردم بزرگترین فاکتور در انقلاب هستند/ قدرت ایران را ترامپ به رخ عربستان می‌کشد
  2. جمهوری اسلامی، متحجر نیست
  3. بدخواهان انقلاب خوی وحشیانه خود را در حمله تروریستی نشان دادند
  4. جنگل‌های هیرکانی تابستان 98 جهانی می‌شود
  5. نمایش عروسک های فرهنگی ۵۲ ملل جهان واقوام ایرانی در آمل انجام شد

دیدگاه

ارسال دیدگاه