آملی‌های ورزش‌دوست بسیار پرشور از امیرحسین زارع قهرمان طلایی وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان استقبال کردند.

امیرحسین زارع کشتی‌گیر جوان وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان شامگاه امروز با اشتقبال پرشور و کم‌نظیر مردم آمل وارد زادگاهش شد.

زارع که بعد از 32 سال کشورمان ایران را صاحب مدال طلای سنگین وزن جهان کرد، با ورود به شهرستان آمل حال و هوای دوباره قهرمانی و پهلوانی به دیار هزارسنگر تزریق کرد و شور و شعف مضاعف را به همراه داشت.

قهرمان آزادکار شهر اسلو کشور نروژ در وزن 125 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، دور دوم را با نتیجه 6 بر صفر مقابل دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس پیروز شد و با ورود به مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر نیکولاس گویازدوفسکی کشتی‌گیر آمریکایی عنوان‌دار مدال برنز جهان را مغلوب کرد تا به دور نیمه نهایی رسید.

زارع با نتیجه 4 بر صفر در مرحله نیمه نهایی از سد طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه گذشت و با راه‌یابی به دور فینال، توانست با نتیجه 9 بر 2 گنو پتریاشویلی دارنده مدال‌های طلای جهان و نقره المپیک از گرجستان را با زیرکی و باهوشی ویژه از پیش رو بردارد و سرود خوش‌آهنگ جمهوری اسلامی را در جهان بنوازد.

امیرحسین زارع پس از 32 سال بعد از زنده یاد علیرضا سلیمانی کشورمان ایران را برای دومین بار صاحب مدال طلای جهان در سنگین وزن کرد خبر از قربانعلی مسافر/.

مطالب مرتبط :
  1. فرصت طلایی تعامل (ابراهیم بهشتی)
  2. استقبال مردم مازندران از پیکر شهید مدافع حرم
  3. یزدانی باقدرت قهرمان جهان شد
  4. پایتخت کشتی ایران ، غرق در شادی کسب طلا توسط حسن یزدانی
  5. پنج مهر ، بازدید رایگان از موزه های مازندران در روز جهانی گردشگری

دیدگاه

ارسال دیدگاه