قله دماوند خاستگاه اسطوره های ایران زمین و نماد ملیت و وفاق ایرانیان همپا با آئین دیرینه ای به نام تیرگان دارای چنان ابهت و عظمتی در مقام همبستگی است که 13 تیرماه را به نامش سند زده اند.

جام جهانی فوتبال امسال هم شگفتی آفرین است و هم پند آموز. این جام که بیشترین بهره سیاسی را تا امروز برای برگزار کننده آن یعنی کشور روسیه به همراه داشته است نشان داد که گرچه تیم‌های بزرگ و نام آور سنتی بدون ستاره‌های جهانی شناخته شده و صاحب نام نمی‌توانند به قهرمانی برسند.
اردیبهشت ماه هر سال برای اهل کتاب، خاطره انگیز و دوست داشتنی است، به عبارتی دیگر زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، بهار اهل مطالعه است. سوالی که مطرح می شود این است که چه نیازی به مطالعه داریم و چرا باید کتاب بخوانیم.
موفقیت ترامپ در ماجرای کره شمالی، اعتماد به نفس او را برای تک روی و اجرای برنامه اش در برابر ایران با وجود همه مخالفت های عقلا و همپیمانان جهانی افزایش داد.
افشین اعلاء شاعر مازندرانی و همشهری نیما یوشیج ، سخنرانی متفاوتی را در نخستین جشنواره ملی شعر جایزه نیما ارائه و بر این نکته تاکید کرد که نیما با وجود نوآوری و جایگاه ویژه اش در روشنفکری ، هرگز از سنت جدا نشد و ' در قله روشنفکری روحیه دهاتی خود را حفظ کرد '

تحلیلی بر تابلویی از فروزان سلیمانی:

عشق حتی در غمشاد ترین شکل آن آخرین دستاویز آدمیانی است که باهم اما جزیره گون با پنداشت های خود تنها هستند و تماشاگر جلوه ی «او»یند که همیشه غایب است.

پیرامون تابلویی از فروزان سلیمانی:

این اثر حکایت از جامعه ای دارد که اندک اندک شاهد ظهور طبقه ای از زنان خواهد بود که به دور از تفکیک جنسیتی مردانه زنانه،هم خود را مصروف بر انسان بودن و انسان شدن می کند.پیام این بار عمیق تر است:«ما انسانیم» و نه این که مردیم یا زن!

ناخودآگاه مجروح

آگاهی لگام گسیخته و بدهنگام از میل جنسی و راز سر به مهر تولد،لطمه ای جبران ناپذیر به روان کودک می زند که تا سال ها چون زخمی ناسور بر روحش باقی خواهد ماند.
نگاهی به قصه ی موج های دریا یک بطری را با خود به ساحل اوردند. نوشته ی احمد رضا احمدی-تصویرگر راشین خیریه-کتاب ونوشه1389
محرم اولین ماه سال قمری است، این ماه را از آن جهت محرم ناميدند كه در آن جنگ و غارت حرام است.
12