افشین اعلاء شاعر مازندرانی و همشهری نیما یوشیج ، سخنرانی متفاوتی را در نخستین جشنواره ملی شعر جایزه نیما ارائه و بر این نکته تاکید کرد که نیما با وجود نوآوری و جایگاه ویژه اش در روشنفکری ، هرگز از سنت جدا نشد و ' در قله روشنفکری روحیه دهاتی خود را حفظ کرد '

تحلیلی بر تابلویی از فروزان سلیمانی:

عشق حتی در غمشاد ترین شکل آن آخرین دستاویز آدمیانی است که باهم اما جزیره گون با پنداشت های خود تنها هستند و تماشاگر جلوه ی «او»یند که همیشه غایب است.

پیرامون تابلویی از فروزان سلیمانی:

این اثر حکایت از جامعه ای دارد که اندک اندک شاهد ظهور طبقه ای از زنان خواهد بود که به دور از تفکیک جنسیتی مردانه زنانه،هم خود را مصروف بر انسان بودن و انسان شدن می کند.پیام این بار عمیق تر است:«ما انسانیم» و نه این که مردیم یا زن!

ناخودآگاه مجروح

آگاهی لگام گسیخته و بدهنگام از میل جنسی و راز سر به مهر تولد،لطمه ای جبران ناپذیر به روان کودک می زند که تا سال ها چون زخمی ناسور بر روحش باقی خواهد ماند.
نگاهی به قصه ی موج های دریا یک بطری را با خود به ساحل اوردند. نوشته ی احمد رضا احمدی-تصویرگر راشین خیریه-کتاب ونوشه1389
محرم اولین ماه سال قمری است، این ماه را از آن جهت محرم ناميدند كه در آن جنگ و غارت حرام است.
حقوق بشر هم از آن داستان‌های طنز تلخ تاریخ است. بعد از جنگ جهانی دوم کشورها تصمیم گرفتند کاری کنند که انسان‌ها در دنیایی برابر در کنار هم زندگی کنند. در ۱۰ دسامبر سال ۱۹۴۸ میلادی اعلامیه حقوق بشر برای زندگی بهتر انسان تصویب شد.
ایران از زمان باستان تا به امروز آدم‌های بزرگ به خود زیاد دیده است. کسانی که در دل مردم جاودانه شده‌اند. برخی به خاطر شجاعتشان، عده‌ای به خاطر تفکرشان، جمعی به خاطر نوع مرگشان و ..
عکس شهید محسن حججی را که دیدم، ناخودآگاه بر زبانم رفت که «نازنین‌تر ز قدت در چمن حسن نرست». در این دو نفر که در این عکس هستند چه قدر تضاد هست. ای بسا هیچ عکاس هنری‌ نتوانسته باشد با تمهید مقدمات، این همه تضاد را در یک قاب بنشاند.
بهارستان این روزها میزبان وزرای پیشنهادی است تا قبل از جلسات رأی اعتماد، برنامه‌های معرفی شدگان به مجلس را در جلسات متعدد فراکسیونی و کمیسیونی مورد کنکاش قرار دهد.
12