مازندران، رتبه نخست ساخت و ساز غیرمجاز در کشور؛

شناسایی 75 هزار ویلای غیرمجاز در مازندران بیانگر اتفاق تلخی است که خبر از غرق شدن شالیزارها و باغ‌های مازندران در امواج سهمگین ویلاسازی غیرمجاز و غفلت و ناکارآمدی مسئولان دارد.
راز بقای امام حسین مظلومیت، تن ندادن به ظلم، دفاع از حقانیت و ارزش‌های انسانی است که محدود به زمان و یا مکان خاص نیست و به همین سبب حتی گاندی هندو نیز مجذوب او می‌شود.
مازندران خواستگاه اولین حکومت علویان است که نشان از دلدادگی مردم این منطقه به اهل بیت و سرورو سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است و به شیوه های مختلف در این ماه به عزاداری می پردازند.
مدیرکل امور کتابخانه های عمومی مازندران میانگین عمرکتابخانه های استان را 25 سال اعلام کرد و گفت که پیری ساختمان ها ، از چالش ها و مشکلات پیش روی کتابخوانی در این استان است .  
اگرچه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان سابقه دیرینه دارد و اهداف مشخص؛ اما نتیجه حاصل شده طی سال‌های گذشته گاه خلاف اهداف از پیش تعیین شده بود: تعطیلی ۴۰ کرسی آموزش زبان فارسی در ۶۰ سال گذشته.
برخی کارشناسان معتقدند که هر ساعت حدود 150 نفر به جمعیت بیکاران افزوده می‌شود و این آمار ،نگرانی بابت بحران بیکاری را دو چندان می کند.
بررسی لایحه بودجه سال آینده نشان می‌دهد اعتبارات یارانه‌ای مسکن مهر با افزایش ۵۰ میلیارد تومانی یعنی رشد ۱۰ درصدی نسبت به یارانه‌های این طرح در سال جاری ۵۵۰ میلیارد تومان پیشنهاد شده است.
معاون وزیر کار هزینه ایجاد شغل در صنایع و کسب و کارهای خرد را 30 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: بهترین راه رونق اشتغال، توجه به مشاغل خرد و خانگی است.
وزیر بهداشت، اخیراً در یک برنامه تلویزیونی از ابتلای 100 هزار ایرانی به ایدز خبر داده است. این عدد، بسیار فاجعه بار است چرا که نشان می دهد از هر 800 ایرانی، یک نفرشان مبتلا به ایدز است.

رئیس سازمان غذا و دارو:

رئیس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه در کشور آب میوه طبیعی وجود ندارد، به مردم توصیه کرد نان صنعتی را جایگزین نان سنتی کنند.