فرزند علامه ذوفنون حسن‌زاده آملی گفت: از مردم شریف آمل، مردم بزرگوار مازندران، شهرستان‌های مختلف کشور، مردم غیور استان‌ها، شاگردان ارزشمند و بزرگوار حضرت علامه از قم و سایر شهرها، استان‎های دور و نزدیک که در مراسم تشییع و وداع حضور پرشور و کم‌نظیر داشتند صمیمانه تشکر و قدردانی دارم.
پیکر علامه حسن‌زاده آملی دقایق قبل از طریق بالگرد وارد روستای ایرا در شهرستان آمل روستای زادگاه این عالم ربانی شد.
مراسم تشییع پیکر علامه حسن‌زاده آملی امروز در روز اربعین حسینی از میدان ۱۷ شهریور آمل برگزار شد و فرزندان علامه حسن‌زاده در این مراسم با پدر بزرگوارشان وداع کردند.
رئیس بنیاد بین‌المللی علوم وحیانی اسرا با بیان اینکه جهان اسلام از توصیف عالم ارسته و ذوفنون قاصر است، گفت: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی آیت‌الله حسن‌زاده بسیار در کنار مردم آمل روشنگری داشتند.
جانشین قرارگاه امنیتی امام علی(ع) گفت: نمود مردم‌داری علامه حسن زاده را با جمعیتی که نمی‌توان انتهایش را دید، می‌بینیم، با ارتحال ایشان نه تنها مردم آمل و مازندران بلکه همه ایران و جهان اسلام امروز عزادار هستند.
اینجا آمل، تشییع پیکر علامه حسن حسن‌زاده آملی در میان جمعیت پرشور از دلدادگان حسینی از اقشار مختلف از میدان ۱۷ شهریور تا میدان قائم آغاز شد، پیکر علامه فضا را اربعینی کرد.
روستای ایرا بخش لاریجان شهرستان آمل حال و هوای خاصی دارد و همه در حال تلاش برای برگزاری مراسم تشییع و تدفین علامه حسن‌زاده آملی هستند.
در اولین روز از درگذشت مرحوم علامه حسن حسن‌زاده آملی عالم باتقوا و افتخار مازندران و در چند قدمی اربعین حسینی مدیران و مسوولان استان مازندران برای عرض تسلیت به خانه مرحوم آملی در شهرستان آمل گردهم آمدند.
فرماندار ویژه شهرستان آمل گفت: مراسم وداع با پیکر علامه حسن‌زاده آملی در روز اربعین و در میدان 17 شهریور آمل انجام می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم ربّانی و سالک توحیدی آیت‌الله آقای حسن‌زاده آملی را تسلیت گفتند.
123