پیکر پاک و مطهر عالم بزرگ جهان اسلام علامه حسن‌زاده‌آملی در زادگاهش در روستای ایرا آرام گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه بیش از ۶۳ درصد مردم مازندران یک دز واکسن کرونا را دریافت کردند، گفت: بیش از ۳۰۰ هزار نفر نیز واکسیناسیون آنها کامل شده است.
فرزند علامه ذوفنون حسن‌زاده آملی گفت: از مردم شریف آمل، مردم بزرگوار مازندران، شهرستان‌های مختلف کشور، مردم غیور استان‌ها، شاگردان ارزشمند و بزرگوار حضرت علامه از قم و سایر شهرها، استان‎های دور و نزدیک که در مراسم تشییع و وداع حضور پرشور و کم‌نظیر داشتند صمیمانه تشکر و قدردانی دارم.
دکتر آسوری از نزدیکان بیت علامه حسن‌زاده آملی جزئیات کامل از روند بیماری، چگونگی درمان تا احیای ناموفق قلبی معظم‌له که منجر به ارتحال آن عالم وارسته بوده است، را اعلام کرد.
امام جمعه آمل با اشاره به اینکه انسان وارسته‌ای از جمع ما رفت که منبع و منشا خیر و برکت بود، گفت: عالم برجسته‌ای که عاشق اهل بیت بود در بین ما نیست که باید این راه گم نشود و جریان اهل بیت را افرادی همانند آیت‌الله حسن‌زاده آملی راهنمایی و مسیر را بازگو می‌کردند.
پیکر علامه حسن‌زاده آملی دقایق قبل از طریق بالگرد وارد روستای ایرا در شهرستان آمل روستای زادگاه این عالم ربانی شد.
جانشین قرارگاه امنیتی امام علی(ع) گفت: نمود مردم‌داری علامه حسن زاده را با جمعیتی که نمی‌توان انتهایش را دید، می‌بینیم، با ارتحال ایشان نه تنها مردم آمل و مازندران بلکه همه ایران و جهان اسلام امروز عزادار هستند.
اینجا آمل، تشییع پیکر علامه حسن حسن‌زاده آملی در میان جمعیت پرشور از دلدادگان حسینی از اقشار مختلف از میدان ۱۷ شهریور تا میدان قائم آغاز شد، پیکر علامه فضا را اربعینی کرد.
طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۸۷ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۴۷۷ نفر رسید.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شامگاه امروز (یکشنبه) با حضور در کنار پیکر آیت‌الله حسن‌زاده آملی، ضمن قرائت نماز و فاتحه با آن عالم ربّانی و سالک توحیدی وداع کردند.