با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اختصاص 200 میلیارد ریال به هر استان برای محرومیت‌زدایی

رئیس بنیاد مستضعفان گفت: این بنیاد برای هر استان در سال‌جاری 200 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده تا برای رسیدگی به محرومان و رفع مشکلات آنها صرف شود.

منتشر شده

در

محمد سعیدی‌کیا در مراسم واگذاری یک‌هزار و 350 سند املاک علوی در مازندران به میزبانی روستای طوله‌کلا بخش دابودشت این شهرستان، اظهار کرد: از سال 1392 تاکنون واگذاری اسناد املاک علوی بر مبنای اجرای منویات مقام معظم رهبری اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته بیش از 6 هزار و 600 فقره سند از این املاک به ارزش 190 میلیارد تومان صادر شده است، افزود: سندهای بخشی از زمین‌های بنیاد علوی به افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی به صورت رایگان صادر می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان بیان کرد: اسناد واگذاری در مازندران به زمین‌های کشاورزی اختصاص دارد و کشاورزان و افرادی که تاکنون سند زمین دریافت نکردند تا مهرماه سال آینده فرصت دارند با تشکیل پرونده اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه اعتبار ویژه بنیاد مستضعفان برای توسعه پرورش خاویار در شمال کشور در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: این بنیاد برای هر استان در سال‌جاری 200 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده تا برای رسیدگی به محرومان و رفع مشکلات آنها صرف شود.

سعیدی‌کیا با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته سهم مازندران از اعتبارات موجود 400 میلیارد ریال بود، خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان حدود 200 میلیارد ریال برای توسعه پرورش ماهیان خاویاری در شمال کشور اختصاص می‌دهد که علاوه بر اعتبار رسیدگی به محرومان، با هدف افزایش ذخایر آبزی در دریای خزر لحاظ می‌شود.

وی در پایان گفت: تاکنون 6 طرح توسعه پرورش ماهیان خاویاری از محل تسهیلات پرداختی بنیاد مستضعفان کشور در مازندران بهره‌برداری شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.