با ما همراه باشید

فرهنگی و مذهبی

اربعین روح، یادمان و یادآور قیام حسینی خواهد بود

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه اربعین روح، یادمان و یادآور قیام حسینی خواهد بود، گفت: امروزه جمهوری اسلامی ایران امانتدار و پشتیبان نهضت عاشورا است و مدافع مظلومان عالم در مقابل ظلم و زور ظالمان خواهد بود.

روح الله سلگی شب گذشته در مراسم بدرقه کاروان‌های پیاده اربعین از این شهرستان، اظهار کرد: تاریخ مصیبت و غم بزرگی همانند واقعه عاشورا در صحرای کربلا را سراغ نداریم که خاندان اهل بیت و معصومان به بدترین شکل به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه آنچه در کربلا رخ داد و منجر به شهادت امام سوم شیعیان شد روندی ازلی و ابدی دارد، افزود: عاشورا تنها محصول سال ۶۱ هجری نیست بلکه عاشورا مظهر نبرد حق و باطل در دنیا است هرچند از ابتدای خلقت بشریت جبهه حق و باطل با هم در نبرد بودند و اوج آن در روز عاشورا نمودار و هویدا شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اعلام اینکه عاشورا عصاره و چکیده تاریخ بشریت در زمینه پیروزی حق علیه باطل است تا نجات بشریت براساس این رویداد مهم جهانی رخ دهد، تصریح کرد: امام سوم شیعیان به عنوان کشتی نجات بوده و هر که در این کشتی به سر می‌برد سعادتمند خواهد شد.

سلگی با بیان اینکه هر چه از حماسه، مظلومیت، اقتدار و ابهت را در عرصه عاشورا مشاهده می‌کنیم، خاطرنشان کرد: حضرت زینب(س) در روند کربلا نقش اساسی داشت و نگذاشت عاشورا در کربلا دفن شود.

وی خاطرنشان کرد: آنهایی که از استکبار جهانی و غربی‌ها ما را محکوم و متهم به عدم رعایت حقوق زنان می‌کنند اوج اقتدار و صلایت زن حضرت زینب(س) را در نهضت حسینی مشاهده کنند زیرا در روز عاشورا و بعد آن آن حضرت در نهایت غم و مصیبت در دارالعماره یزید مقابل یزیدیان می ایستد و پیام شهدای کربلا را به گوش تاریخ می‌رساند البته همه صحنه‌های کربلا را هم جز زیبایی به درگاه خداوند نمی‌بیند.

سلگی با تأکید بر اینکه با گذشت بیش از یک هزار سال از حماسه عاشورا هر سال نهضت حسینی پرشورتر از ساله‌های گذشته است، ادامه داد: ما وظیفه داریم در هر عصر و نسل پیام روشن عاشورا را به نسل های آینده منتقل کنیم و عاشورا و نهضت حسینی را به جهانیان بشناسانیم.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک حرکت عمیق فرهنگی، دینی و سیاسی عظیم در دنیای تشییع است، یادآور شد: اربعین روح، یادمان و یادآور عاشورا است و اکنون اگر بعد یک هزار و ۴۰۰ سال سالار شهیدان و شهدای کربلا در جهان می درخشند و میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا در راهپیمایی کربلا حضور دارند به این دلیل است که پیام عاشورا را به درستی درک کردند.

معاون استاندار مازندران با اعلام اینکه پیام عاشورا پیام فطری برای همه انسان‌ها و نسل‌ها است، متذکر شد: پیام اربعین همانند یک مغناطیس همه انسان‌ها را به دور خود جمع می‌کند و به مثال یک رود در دل تاریخ جوشان است درحالی که در هر عصر با مردم همان زمان با زبان خودشان صحبت می‌کند.

وی با بیان اینکه مردم دیار علویان و شهر هزار سنگر آمل در شکل‌گیری و نشر فرهنگ تشییع نقش اساسی دارند و بسیار والا و ارزشمند ظاهر شدند، افزود: این افتخارآفرینی‌ها برای همیشه در تاریخ ثبت شده است و علمای آن بسیار زحمت زیادی کشیدند تا اهداف شان را به گوش انسان‌ها برساندند.

سلگی با اعلام اینکه در تاریخ اسلام آمده که مردم آمل و مازندران از گذشته برای بازسازی عتبات عالیات و حرم امام سوم شیعیان پا پیش گذاشتند، خاطرنشان کرد: کانون اصلی و تاریخی بازسازی عتبات عالیات در مازندران شکل گرفته است بنابراین تاریخ بار سنگین را بردوش ملت ایران گذاشته تا در لوای جبهه حق گام بردارند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه اربعین روح، یادمان و یادآور قیام حسینی خواهد بود، گفت: امروزه جمهوری اسلامی ایران امانتدار و پشتیبان نهضت عاشورا است و مدافع مظلومان عالم در مقابل ظلم و زور ظالمان خواهد بود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.