با ما همراه باشید

سیاست

اعزام کاروان سواره 700 نفری زائران مرقد امام راحل از آمل

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل گفت: 700 نفر از عاشقان مکتب خمینی شب گذشته در قالب 10 دستگاه اتوبوس و خودروهای شخصی راهی مرقد مطهر امام راحل شدند تا سی و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی شرکت کنند.

زین العابدین داغمه چی در حاشیه برگزاری سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و بزرگداشت شهدای قیام پانزدهم خرداد در مصلی این شهرستان، اظهار کرد: امام راحل شخصیت بسیار وارسته و خدایی بود که برای دوستداران انقلاب مایه آرامش، زیبایی و اطمینان و برای دشمنان انقلاب و اسلام باعث رعب و وحشت بود.

وی افزود: امام راحل ذوب در خدا، اسلام و ایمان بود و زحمات و تلاش های چندین ساله علمای دینی را به ثمر رساند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل با بیان اینکه امام راحل اسلام را دوباره احیا و در جامعه حاکم کرد تا بیشتر از گذشته به جهان بشری معرفی شود، تصریح کرد: امام امت حرکت خود را از قم آغاز کرد و ذلت مقابل غرب و فرهنگ غرب و مدرنیته را نپذیرفت تا برای همیشه در تاریخ ماندگار شد.

داغمه چی با اعلام اینکه آن زمان آمریکا و اروپا تمام تلاش خود را انجام دادند تا شاه ملعون بماند ولی امام راحل با شجاعت کامل فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و نظام مقدس اسلامی را اقامه کرد.

وی با اعلام اینکه از روز هفتم خرداد سال جاری نخستین کاروان پیاده حرم تا حرم ویژه سالگرد ارتحال امام راحل در مازندران از شهرستان آمل به سمت پایتخت کشور حرکت کرده و شب گذشته به مقصد رسید، گفت: این کاروان ویژه سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با 70 زائر پیاده پس از زیارت و عطرافشانی قبور شهدا و آستان مبارک امامزاده ابراهیم(ع) به سمت مرقد مطهر امام امت راهی شد.

وی بیان کرد: در این بین مسن ترین فرد پدر دو شهید هشت سال دفاع مقدس حاج قریب رضا برزگر با حدود 80 سال سن و کم سن ترین زائر محمدرضا حاجی زاده با 13 سال سن بود.

داغمه چی با اشاره به اهداف ارزشمند کاروان پیاده آمل که همانند سال های گذشته با پای پیاده راهی این سفر یک هفته ای شد، تصریح کرد: تجدید عهد و میثاق با آرمان ها و اهداف شهدای ایران اسلامی، پیمان دوباره با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مستحکم تر کردن عهد و پیمان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت عالی مقام کشور از مهمترین اهداف است.

وی گفت: از مهمترین برنامه های کاروان پیاده شهرستان آمل در کنار پیاده روی مسیر ۲۸۷ کیلومتری از آستان مقدس امامزاده ابراهیم تا مرقد مطهر امام امت، برگزاری مراسم های مختلف دینی و مذهبی، برنامه های فرهنگی، نگاه تبلیغی برای مردم بخش ها و شهرهای مسیر عبور و روایتگری وقایع قبل انقلاب اسلامی و حوادث جنگ تحمیلی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آمل بیان کرد: همچنین 700 نفر از عاشقان مکتب خمینی شب گذشته در قالب 10 دستگاه اتوبوس و خودروهای شخصی راهی مرقد مطهر امام راحل شدند تا سی و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی شرکت کنند البته زائران زیادی نیز از شهرستان آمل روز گذشته به صورت خودجوش و با خودروهای شخصی راهی پایتخت کشور شدند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.