با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

انجام نخستینPacemaker قلبی در بیمارستان سانتر قلب غرب مازندران

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / بخش Pacemaker قلبی و الکتروفیزیولوژی برای نخستین بار در غرب مازندران و شهرستان در بیمارستان امام خمینی(ره) راه اندازی شد.

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) آمل در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار کرد: بخشPacemaker  قلبی (باتری قلب) و الکتروفیزیولوژی قلب برای نخستین بار توسط تیم پزشکی مجرب و توانمند این بیمارستان به عنوان سانتر قلب غرب مازندران به بهره برداری رسید.

دکتر فرزاد قاسمی افزود: واحد پیس میکر قلبی(باتری قلب) و الکتروفیزیولوژی روز یک‎شنبه با انجام اولین مورد تعبیه در غرب مازندران و شهرستان آمل صورت گرفت که در آن پیس میکر قلبی از نوع ICD توسط تیم قلب و عروق انجام شد.

وی با بیان اینکه این اقدام قلبی در کت لب بیمارستان امام خمینی(ره) و واحد EPS روی داد، تصریح کرد: این رویداد مهم توسط دکتر سیده مهسا نورانی و دکتر مهدی مهدی نژاد به عنوان متخصصان قلب و عروق با پشتیبانی دکتر حمیدرضا وفائی جراح قلب، دکتر حسین عطارزاده متخصص بیهوشی قلب، دکتر صفورا صالحی الکتروکاردیوگرافیست و دکتر فرزاد قاسمی متخصص قلب و عروق در بیمار مرد 61 ساله با تشخیص نارسایی قلبی تعبیه شده و با موفقیت به پایان رسید.

قاسمی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این واحد ارائه خدمات فوق تخصصی قلب و عروق در بیمارستان امام خمینی(ره) با توجه به فعالیت بخش آنژیوگرافی، بخش جراحی قلب، بخش اکوکاردیوگرافی مری و بخش الکتروفیزیولوژی و پیس میکر قلبی(باتری قلب) با تلاش پرسنل و تیم پزشکی توانمند تکمیل شد.

وی با اشاره به عملکرد پیس میکر یا باتری قلب در بیماران مبتلا به مشکلات قلبی، گفت: پیس میکر یا باتری های قلبی انواع مختلف از جمله باتری شک دهنده قلب ICD، باتری سه حفره ای CRT و دوحفره ای ضربان ساز PPM دارند که از روش های پیشرفته برای نجات بیماران قلبی و افراد دچار مشکلات قلب محسوب می شوند.

پایان

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.