با ما همراه باشید

سیاست

ایران با دموکراسی مردم سالاری دینی حرف های جدید برای دنیا دارد

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / تئوریسین انتخابات کشور گفت: هم اکنون ایران اسلامی با دموکراسی مردم سالاری دینی حرف های جدید و نو برای دنیا دارد.

صالح ایزدی در همایش بزرگ انتخاب اصلح در کانون فرهنگی آل طاها، اظهار کرد: حاکمیت براساس عقلانیت و شرع کاندیداهایی را برای ریاست جمهوری انتخاب کرده و نامزدها هم از فیلترهای شورای نگهبان عبور کردند تا شرعا قبول شوند ولی هم اکنون برای نامزدها مقبولیت اجتماعی مهم است.

وی افزود: موقعیت نظام جمهوری اسلامی در چرخه تاریخ است، چرخه تاریخ بعد رنسانس موقعیت فراوانی را نمایش داد و موقعیت نظام اسلامی امروزه هرچند در داخل کشور دچار مشکلات و موانعی هستیم ولی به جایگاهی رسیده که انقلاب اسلامی الگو است و حرف های جدید دارد.

تئوریسین انتخابات کشور با اعلام اینکه پس از رنسانس کلیسا و موارد فراوان آمدند و رفتند ولی هم اکنون دنیا به دنبال دموکراسی مردم سالاری دینی بوده و هم به دنبال حرف جدید است، تصریح کرد: در چرخه جدید تاریخی رهبر انقلاب صحبت بسیار مهم دارند که کسی ادبیات آن را ندارند و تابلوی نشانه راه پیچش تاریخی دست امام و رهبر بوده است.

وی با بیان اینکه باید کسی در قوه مجریه رئیس شود که تسلط بر فقه و مبانی اصول داشته و جامعه بشری را بفهمد، یادآور شد: تسلط بر فقه، اصول مبانی و بررسی مشکلات جامعه باید از ویژگی های رئیس جمهور باشد همچنین در اقتصاد جامعه بشری، بانکداری و دیگر بخش ها توانمند و کارآمد باشد.

ایزدی یادآور شد: پس باید فردی رئیس جمهور شود که بتواند عملگرا باشد، عقل و عقلانیت داشته باشد و مشکلات جامعه بشری را بفهمد، مسائل برون مرزی، سیاست خارجی و داخلی را بفهمد، تقوا داشته و اشرافیت کامل بر امور کشور داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه رأس جایگاه اجرایی مملکت در اختیار رئیس جمهور بوده و مشارکت مردمی از مهمترین سرمایه های آن است، گفت: مؤلفه های زیادی برای انتخاب اصلح داریم و معیارهای تحول جدید در انقلاب اسلامی باید در نظر گرفته شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.