با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

برگزاری 70 عنوان برنامه محوری هفته حماسه مردم آمل/ اهدای 41 جهیزیه به زوج‌های جوان

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / دبیرستاد بزرگداشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۱۳۶۰ با اشاره به برگزاری بیش از 70 عنوان برنامه محوریدر هفته گرامیداشت حماسه ششم بهمن، گفت: جشن ازدواج و اهدای جهیزیه 41 زوج جوان با نام 41 شهید ششم بهمن برگزار می‌شود.

علی امانی در نشست خبری حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 مردم آمل در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار کرد: حماسه ششم بهمن از مهمترین رویدادهای روزهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده که برگ زرین و ارزشمندی از مردم دیار علویان ثبت و درج شد.

وی با اشاره به تشکر امام امت در وصیتنامه سیاسی الهی از مردم آمل، افزود: محوری‌ترین برنامه هفته حماسه ششم بهمن شامگاه روز چهارشنبه پنجم بهمن با حضور وحیدی وزیر کشور خواهد بود.

دبیر ستاد مردمی حماسه اسلامی ششم بهمن با اشاره به برگزاری بیش از 70 عنوان برنامه محوری در استان‎های مختلف، تصریح کرد: باید حماسه جنگل آمل برای نسل‎های جوان، نوجوان و افرادی که آن دوران را درک نکردند تبیین و تشریح شود.

امانی با اعلام اینکه در بیان خاطرات و روایت حماسه ششم بهمن در بین قشر جوان نتوانستیم موفق باشیم، ادامه داد: باید جوانان برنامه‌های حماسه مردمی را به همراه همه اقشار مردم خودجوش به دست گیرند و پشتیبان راویان و پیشکسوتان این عرصه باشند.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری مدیران آموزش و پرورش امسال علاوه بر به صدا ردآمدن زنگ حماسه سلامی ششم بهمن در مازندران، به صورت کلاس به کلاس به روایتگری و خاطره‌گویی بپردازیم.

امانی با اشاره به تنظیم کتابچه 20 صفحه‌ای حماسه ششم بهمن ویژه راویان و پیشکسوتان این رویداد بزرگ، گفت: بیش از 120 راوی زن و مرد کلاسهای آموزشی روایتگری برگزار شد.

 

آموزش 120 راوی ششم بهمن در همایش‎های ششم بهمن

وی با اشاره به شکل‌گیری مرکز استاد در ستاد مردمی حماسه ششم بهمن، به برگزاری همایش ششم بهمن با حضور علما و روحانیون مازندرانی در استان قم و تشریف‌فرمایی آیت‌الله جوادی آملی مرجع تقلید و مفسر کبیر قرآن، مراسم گرامیداشت حماسه مردم آمل در تهران و مرکز مازندران اشاره کرد و یادآور شد: همایش بزرگ پیشکسوتان و فعالان جنگل گیلان گلستان و مازندران در سپاه کربلای مازندران برگزار می‌شود.

امانی با اشاره به ارائه خدمات درمانی رایگان در مناطق محروم، برگزاری مسابقات ورزشی استانی و کشوری، یادواره شهدا و خاطره‌گویی، افزود: مراسم عروسی 41 زوج جوان با نام و یاد 41 شهید حماسه ششم بهمن آمل و اهدای جهیزیه به میزان 45 خودروی نیسان در این ایام برگزار شده که هر خودرو به عکس یک شهید مزین می‌شود.

دبیر ستاد مردمی حماسه اسلامی ششم بهمن با اشاره به موافقت تشکیل ستاد مردمی این حماسه بزرگ با ریاست استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران مراحل ثبت‌نام مؤسسه فرهنگی هنری حماسه ششم بهمن آغاز شد و یک مؤسسه در استانداری مازندران نیز شکل می‌گیرد.

 

حماسه ششم بهمن در کتب درسی درج می‌شود

وی با اعلام موافقت و دستور وزیر آموزش و پرورش برای درج حماسه ششم بهمن در کتب درسی، گفت: برای ایجاد موزه حماسه اسلامی ششم بهمن 1360 در ورودی شهر و ایجاد دروازه مقاومت در  پارک میرزاکوچک‌خان جنگلی در دستور کار قرار دارد.

امانی بیان کرد: علاوه بر پوشش تصویری حماسه ششم بهمن در شبکه‌های ملی و استانی، پس از رایزنی برون‌مرزی حماسه اسلامی ششم بهمن در شبکه ایران‌پرس به نمایش در‌می‌آید.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.