با ما همراه باشید

تجارت

بزرگترین خط تولید آب معدنی کشور در شرکت البرز پلور- آب معدنی میوا بهره برداری شد

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / بزرگترین خط تولید آب معدنی کشور در شرکت البرز پلور- آب معدنی میوا با حضور یوسف نوری استاندار مازندران، خیریان پور معاون هماهنگی اقتصادی استانداری، رضا حاجی پور نماینده مردم آمل در مجلس، مسؤولان استانی و شهری افتتاح شد.


استاندار مازندران با قدردانی از تلاش بخش خصوصی و سرمایه گذاران این واحد تولید که با کمیت و کیفیت بسیار خوبی تولیداتارزشمند دارد، اظهار کرد: باید با همکاری همه مسؤولان موانع صادرات و ارزآوری در تولیدات کارخانه البرز پلور- آب معدنی میوا تسهیل و برطرف شده و با خط تولیدهای متنوع زمینه برای صادرات به کشورهای مختلف فراهم شود.
یوسف نوری با بیان اینکه این کارخانه با طرح توسعه آب معدنی در منطقه بسیار خوش آب و هوای مازندران در پلور می تواند زمینه ساز اشتغال، درآمدزایی، ارزآوری و توسعه بیشتر باشد، افزود: حمایت از بخش خصوصی برای توسعه و پیشرفت روزافزون مناطق شهری و روستایی در دستور کار دولت قرار دارد.

*لزوم برطرف کردن موانع صادرات مجموعه تولیدی البرز پلور- میوا
وی با بیان اینکه منطقه لاریجان گواراترین آب را دارد و طرح توسعه بزرگترین خط تولید آب معدنی کشور در شرکت البرز پلور- آب معدنی میوا با ۳.۸ میلیون یورو و با میزان اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان به عنوان ارزش ریالی توسعه پیدا کرد، یادآور شد: با آغاز این طرح بیش از ۲۰۰ اشتغال مستقیم ایجاد شده و در مجموع بیش از ۴ هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار هستند.


نوری با اعلام اینکه ارزش کل پروژه تولید آب معدنی در منطقه روستایی لاسم بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: در راستای توسعه و پیشرفت واحدهای آب معدنی باید دست به صادرات زد زیرا این واحد بهترین و گواراترین آب در کنار کوه دماوند را تولید کرده و سرمایه گذار فعال در شرکت آب معدنی میوا می تواند مسیرهای توسعه را به خوبی طی کند.

*بهره گیری پیشرفته ترین خطوط تولید آب معدنی با تجهیزات آلمانی
وحید گچ کاران مدیرعامل شرکت البرز پلور- آب معدنی میوا در بازدید استاندار مازندران، طی گزارشی اظهار کرد: این کارخانه تولیدی در سال 1396 تأسیس شده و با آغاز سرمایه گذاری در زمینی به مساحت ۵۰ هزار مترمربع، ۱۶ هزار متر سالن و خطوط تولید بسته بندی آب معدنی امروزه بزرگترین تولیدکننده آب معدنی در سطح کشور است.
وی افزود: تولید آب معدنی در مجموعه میوا با پیشرفته ترین خطوط تولید آب معدنی از کشور آلمان انجام می شود و آب معدنی تولیدی هم از چشمه های بکر منطقه کوه های دماوند، رشته کوه البرز و منطقه پلور تأمین می شود که جزو بهترین و باکیفیت ترین آب های کشور است.

مدیرعامل شرکت البرز پلور- آب معدنی میوا با اشاره به اینکه فاز جدید در زیربنایی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع به همراه خطوط پیشرفته بسته‌بندی آب معدنی احداث شده است، خاطرنشان کرد: برای تأمین آب معدنی با 6 کیلومتر لوله‌کشی از مبدأ چشمه تا محل کارخانه اقدام شده و در مجموع با سرمایه گذاری انجام شده به صورت ارزی و ریالی برای این مجموعه بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان هزینه شد البته برای طرح جدیدمان که با حضور استاندار مازندران و هیأت همراه افتتاح شد به میزان 3 میلیون و ۸۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری ارزی و ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: با افتتاح این خط تولید شرکت البرز پلور به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده آب معدنی در کشور با ظرفیت ۶۰۰ میلیون بُطر در سال خواهد بود.

*تولید نوشیدنی های طعم دار سلامت محور در آینده نزدیک
گچ کاران با اشاره به اینکه برای آینده طرح های توسعه ای خوبی در نظر داریم، بیان کرد: ایجاد بخش تولید نوشیدنی های طعم دار از اقدامات نوین است که سعی شد به سمت نوشیدنی های طعم دار سلامت محور حرکت کنیم، خط تولید این محصول جدید تا یک ماه آینده مجهز شده و تولید محصول نوشیدنی گازدار آغاز می شود.


وی گفت: در مجموع بیش از ۲۶۰ نفر نیروی انسانی همکار در این مجموعه فعالیت می کنند و با توجه به افزایش خطوط تولید حدود ۶۵ نفر به نیروی انسانی مستقیم افزوده می شود همچنین در مجموع به صورت غیر مستقیم حدود ۴ هزار نفر در شبکه تولید و فروش کشوری شرکت البرز پلور فعالیت دارند.
گچ کاران با اشاره به تأکیدات استاندار مازندران مبنی بر لزوم رفع موانع و مشکلات در مسیر صادرات این کارخانه تولیدی، گفت: برای صادرات برنامه زیادی داریم و سعی می کنیم تا با حل مشکلات داخلی به توسعه بیشتر، صادرات و ارزآوری مطلوب برسد.

#آب_معدنی_میوا

#شرکت_البرز_پلور

#استاندار_مازندران

#افتتاح

#خط_تولید

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.