با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

ترافیک سنگین محور هراز پس از ممنوعیت تردد در جاده های شریانی مازندران

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / بخشدار لاریجان گفت: با توجه به مسدود بودن برخی از محور مواصلاتی مازندران براثر سیل، هم اکنون تردد در محور هراز بسیار سنگین بوده و احتمال سیل، سیلاب و ریزش سنگ در این جاده وجود دارد.

 

مهدی آباد با اشاره به تداوم بارش های شدید باران و تگرگ در این بخش کوهستانی مازندران، اظهار کرد: با توجه به مسدود بودن محور مواصلاتی سواد کوه در دو مسیر رفت و برگشت با توجه به سیل و سیلاب سنگین و احتمال ریزش سنگ در محور کندوان، بسیاری از مسافران و هموطنان تنها مسیر ارتباطی به پایتخت را محور هراز برگزیدند.

وی با اشاره به اینکه طی سه روز گذشته تاکنون پس از بارش های سیل آسا شاهد ریزش سنگ، سنگریزه و جاری شدن سیل در محور مواصلاتی هراز بود، افزود: این روند حتی در دو مرحله برای چندین ساعات تردد در محور هراز را غیرممکن کرده بود که با تلاش عوامل راهداری، راهسازی، حمل و نقل جاده ای و تلاش مردمی تردد د محور هراز جریان دارد.

بخشدار لاریجان تصریح کرد: هم اکنون شاهد ترافیک سنگین در محور هراز مسیر در جنوب به شمال در محدوده امامزاده هاشم و حدفاصل پلور تا تونل وانا و مسیر شمال به جنوب حدفاصل بایجان تا رینه هستیم که در بسیاری از مناطق تردد به کندی شکل گرفته و این روند از عصر امروز آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

آباد با بیان اینکه محور مواصلاتی هراز با بارش شدید باران احتمال ریزش سنگ، جاری شدن سیل و سیلاب را دارد، گفت: ترافیک شدید این محور مواصلاتی برخی امدادرسانی برای بازگشایی و ایمن سازی جاده را با مشکل روبرو کرده است.

وی با اشاره به آماده باش و حضور در صحنه عوامل راهداری، دهیاران، حمل و نقل، پلیس، هلال احمر، نیروهای امدادی و مردمی با تلاش شبانه روزی برای بازگشایی و ایمن سازی محورهای اصلی و فرعی بخش لاریجان و محور هراز، بیان کرد: با توجه به مسدود بودن محورهای دیگر ارتباطی مازندران به پایتخت مسافران زیادی هم اکنون در مسیر هراز تردد دارند همچنین با توجه به روزهای پایانی هفته همشهریان زیادی هم در حال عزیمت به روستاهای ییلاقی بخش لاریجان هستند.

آباد متذکر شد: از همه هموطنان درخواست دارم تا از سفرهای غیرضروری و تفریحی به محور هراز به شدت خودداری کنند، از توقف در حاشیه رودخانه هراز اجتناب کرده و در مسیل ها و مسیرهای آبرو که بسیار خطرناک هستند اتراق نکنند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.