با ما همراه باشید

تجارت

درآمد 1800 میلیارد تومانی باغداران آملی با تولید ۲۴ هزار تن گیلاس

منتشر شده

در

آمل نیوز- زهرا فلاح / مدیر جهاد کشاورزی آمل با اشاره به آغاز فصل برداشت میوه های سیاه ریشه همانند گیلاس، گفت: حدود ۲۴ هزار تن گیلاس امسال در بخش لاریجان این شهرستان تولید می شود.

مهرداد فولاد با اشاره به آغاز فصل برداشت میوه های سیاه ریشه همانند گیلاس، اظهار کرد: در سال باغی و زارعی جاری پیش بینی می شود حدود ۲۴ هزار تن گیلاس امسال در بخش لاریجان این شهرستان توسط کشاورزان و باغداران تولید شود.

وی با بیان اینکه سطح درختان سیاه ریشه این شهرستان ۳ هزار و ۵۵۰ هکتار است، افزود: عمده درختان سیاه ریشه آمل در بخش کوهستانی لاریجان آن واقع هستند.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با اعلام اینکه یک هزار و ۷۴۰ هکتار از سطح باغات سیاه ریشه این شهرستان به میوه گیلاس اختصاص دارد، تصریح کرد: برداشت نوبرانه گیلاس و آلبالو آغاز شده و هم اکنون بازار فروش عرضه می شود.

فولاد با بیان اینکه گیلاس تولیدی شهرستان آمل نه تنها در شهرهای مختلف مازندران بلکه بخش عمده آن در بازار پایتخت کشور و سایر استان ها عرضه می شود و از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است، گفت: باغداران آملی امسال با تولید ۲۴ هزار تن محصول گیلاس حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان درآمد کسب می کنند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان آمل از نظر سطح و میزان تولید گیلاس در استان مازندران رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: تاکنون کار برداشت از ۲۵ درصد از باغات شهرستان انجام شده و پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی و برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی درمورد هرس درختان و تغذیه شاهد ۲۰ درصد افزایش تولید نسبت به سال گذشته باشیم.

جهاد کشاورزی شهرستان آمل مهرداد فولاد با اشاره به پایش فروشگاه‌های عرضه کننده گوشت قرمز در سطح شهر آمل، گفت: از دهه سوم خرداد ماه امسال تاکنون ۲ تن گوشت گرم گوساله تنظیم بازاری در فروشگاه‌های منتخب سطح شهر آمل توزیع شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل اظهار نمود: گوشت گرم گوساله با قیمت هر کیلو ۲۹۹ هزار تومان در فروشگاه‌های منتخب سطح شهر آمل عرضه و توزیع شد و این روند برای حفظ ثبات در بازار ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.