با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

رشد 38 درصدی جوجه ریزی در واحدهای مرغداری آمل

منتشر شده

در

آمل نیوز- زهرا فلاح / مدیر جهاد کشاورزی آمل گفت: در سه ماه نخست امسال میزان 6 میلیون و 946 قطعه جوجه ریزی در این شهرستان انجام شده و در این زمینه با رشد ۳۸ درصدی روبرو هستیم.

مهرداد فولاد با اشاره به جوجه‌ریزی 6 میلیون و 946 قطعه در سه ماه نخست امسال، اظهار کرد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد بیش از ۳۸ درصدی بودیم.

وی با اشاره به فعالیت ۲۶۰ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه در این شهرستان، افزود: با توجه به سیاست های اتخاذ شده توسط معاونت بهبود تولیدات دامی در سال جاری و تسریع در صدور مجوز جوجه‌ریزی موقت واحدهای فاقد مجوز، افزایش ظرفیت جوجه‌ریزی واحدها، سهولت و تسریع دسترسی مرغداران به نهاده‌های خریداری شده در سامانه بازارگاه و دیگر سامانه ها از عوامل موثر بر بهبود نرخ جوجه‌ریزی بود.

وی همچنین با اشاره به توزیع بیش از 5 میلیون و 188 هزار و 427 ليتر سوخت بين كشاورزان در این شهرستان، بیان کرد: در این بین 4 میلیون و 830 هزار لیتر براي انجام عمليات شخم و شیار بهاره، 339 هزار و 827 لیتر برای موتور پمپ آب چاه‌های کشاورزی و 18 هزار و 600 لیتر برای مصرف نشاکارها بين بهره برداران توزیع شد.

مدیر جهاد کشاورزی آمل با اعلام اینکه سهمیه سوخت شخم و شیار بهاره و چاه‌های اراضی شالیزاری براساس سطح زیر کشت روستا به نمایندگان برای جهت توزیع میان بهره‌برداران اختصاص یافت، گفت: بیش از 496 واحد نانوایی فعال آمل با آرد یارانه‌ای نوع ۱ و ۲ از ابتدای سال پایش شدند و روند نظارت و بازرسی واحدهای نانوایی در بازدیدهای مشترک تشدید می‌شود که در این بین برای تخلفاتی همانند تعطیلی خودسرانه، گرانفروشی و کم فروشی نانوایی ها تذکرات کتبی صادر شده و در صورت تکرار تشکیل پرونده تعزیراتی و سایر اقدامات قانونی انجام می شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.