با ما همراه باشید

فرهنگی و مذهبی

غربالگری 762 دانش آموز آملی از 10 مدرسه با اجرای طرح سراد

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / رئیس اداره بهزیستی آمل با اعلام اجرای طرح سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان (سراد) در این شهرستان، گفت: در این طرح 762 دانش آموز آملی از 10 مدرسه مورد ارزیابی و غربالگری قرار گرفتند.

کبری اسفندیاریان با اشاره به اجرای موفق طرح سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان (سراد)، اظهار کرد: این طرح یکی از طرح های مهم و مشترک است که حدود 5 ماه از سال گذشته طرح سراد در 10 مدرسه این شهرستان اجرایی شد.

وی افزود: 762 دانش آموز شهرستان آمل در طرح سراد مورد ارزیابی و غربالگری قرار گرفتند و توانستیم به نتایج بسیار خوبی برسیم.

اسفندیاریان تصریح کرد: طرح سراد با همکاری دستگاه های کمک رسان همانند ادارات آموزش پرورش، شبکه بهداشت و درمان، درمان نیروی انتظامی و دادگستری باعث شده تا مخاطبان اصلی خود را رصد کنیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل بیان کرد: در کنار مشارکت دانش آموزان در طرح سراد شاهد مشارکت مدیران، کادر دانش آموزی و والدین در کنار هم بودیم و با ارزیابی مطلوب مشکلات و آسیب های مدارس در دانش آموزان و خانواده ها احصا شده و مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه آغاز مرحله نخست این طرح در آمل از مهر ماه سال گذشته، خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح موفق سال تحصیلی جدید به تمام مدارس مازندران سرایت کند.

اسفندیاریان با بیان اینکه اداره بهزیستی پیشانی پیشگیری از بسیاری آسیب های اجتماعی است، بیان کرد: این نهاد در کنار وظایف مختلف از اورژانس اجتماعی بهره می گیرد که سال گذشته بیش از 20 هزار خدمت به شهروندان ارائه داده است.

وی با اعلام اینکه یکی از دغدغه های مان این است که خانواده ها خط 123 اورژانس اجتماعی را بشناسند، متذکر شد: همکاران اورژانس 123 پس از تماس همشهریان با فوریت در محل حضور پیدا می کنند و خدمات را در محل ارائه می دهند، البته اگر مشکلات متقاضیان در محل حادثه حل نشد به مرکز اورژانس اجتماعی ارجاع داده می شوند تا تصمیمات لازم برای جانمایی لحاظ شود.

رئیس اداره بهزیستی آمل بیان کرد: اورژانس اجتماعی 123 شهرستان آمل در قالب سطح دوم در سال گذشته برای غرب استان در این شهرستان افتتاح شده و دختران و زنان آسیب دیده و در معرض آسیب به مرکزمان مراجعه می کنند و در کوتاه ترین مدت برای آنها راهکارهای مناسب اندیشیده می شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.