با ما همراه باشید

سیاست

غربگراها توان داخلی را باور ندارند و اقتصاد برون زا می خواهند

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس گفت: باید رئیس جمهور آینده اخلاص، صداقت، مردم داری، ساده زیستی، پایبندی به اصول و معیارهای انقلاب، ولایتمداری، خستگی ناپذیری، پاکدستی و کارآمدی در طول زمان داشته باشد.

عبدالوحید فیاضی در همایش بزرگ انتخاب اصلح در کانون فرهنگی آل طاها، اظهار کرد: رهبر انقلاب شفاف در مورد انتخابات توصیه های فراوان داشتند و شهید رئیسی یک معیار کامل و ملاک انتخاب است که از خوبی ها و فضائل بی نظیر و خصایص شایسته شان می توان به عنوان یک معیار برای انتخاب اصلح بهره گرفت.

وی با بیان اینکه باید رئیس جمهور آینده اخلاص، صداقت، مردم داری، ساده زیستی، پایبندی به اصول و معیارهای انقلاب، ولایتمداری، خستگی ناپذیری، پاکدستی و کارآمدی در طول زمان داشته باشد، افزود: شاید پایان دولت شهید رئیسی اگر به شهادت ختم نمی شد مردم به این نتیجه می رسیدند که در دور دوم این فرد را با رأی بیشتر انتخاب کنند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اعلام اینکه عده ای اصرار دارند که با وضع موجود نمی توانیم به نتیجه برسیم و بدون رابطه با قدرت های بزرگ نمی توان با ادبیات نوین، نه شرقی نه غربی را نفی کرد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی حرف دیگری دارد و می گوید ما مدل نوین از حکمرانی را ارائه کردیم زیرا مردم سالاری دینی در هیچ کجای دنیا جز در تئوری عمیق امام راحل مشاهده نمی شود زیرا امام امت این تئوری جدید را به دنیا عرضه کرد.

فیاضی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی توانست با تکیه بر آرا مردم اندیشه اسلامی را در قانون اساسی و دیگر قوانین خود ایجاد کند، گفت: اگر ما دچار مشکل و ناکارآمدی در سیاست هستیم دلایل مختلف دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی انتخابات را در داخل و خارج تحریم می کنند، بیان کرد: نباید به انتخابات ایراد گرفت بلکه باید در انتخاب تجدید نظر کرد، اصل انتخابات هدیه و نعمت عظیم الهی به بشریت است که با نعمت آزادی و انتخابات با آگاهی حکمران جامعه همراه خواهد بود، در انتخابات برخی به دنبال تغییر و اصلاح قانون اساسی هستند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اعلام اینکه ایران با دنیا قهر نمی کند و نخواهد کرد و در کشورمان استفاده از توان و ظرفیت داخلی حرف اول را می زند، یادآور شد: ایران از حیث منابع انسانی، طبیعی، فرهنگی، تمدنی و عقیدتی بسیار ثروتمند است و کاستی نداریم، اعتقاد جدال با دنیا را ندارم ولی مخالفم که رستگاری ما در گرو کنار آمریکا بوده است چون رستگاری، موفقیت و پیروزی مان تنها با تکیه بر آمریکا نیست بلکه می توان با کاهش تنش و نزاع حرکت کنیم و با تکیه بر توان و استعداد داخلی روی پای خود بایستیم.

وی با تأکید بر اینکه غربگراها توان داخلی را باور ندارند و اقتصاد برون زا می خواهند، ادامه داد: باید از توان داخلی خودمان استفاده کنیم که نقطه پیروزی مان بوده است.

فیاضی با اشاره به اینکه مشارکت بالا حرف اول برای نظام جمهوری اسلامی است، افزود: مناطره های انتخاباتی نتوانسته نقش خود را خوبی ایفا کند و نمی توان مشارکت خیلی بالا را پس از مناظره شاهد باشیم.

وی با اشاره به احتمال دو مرحله ای شدن انتخابات، با اعلام اینکه مشارکت بالا به نفع جریان دیگر می شود، یادآور شد: دغدغه اصلی مردم کشورمان زندگی و معیشت آنها است که دولت با مجلس باید آن مشکلات را حل کند البته این مسئله حتی در حال آسیب فراوان است.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اعلام اینکه مشکلات معیشت حتی به خانواده، آموزش، رفاه و بهداشت مردم آسیب زده است، ادامه داد: این مهم از نان شب واجب تر است انها اسیب می بیند از نان شب واجب تر اولویت مهم و اساسی اصلاح ساختار اقتصادی و معیشت کشور است باید کابینه قدرتمندتر از گذشته شکل بگیرد. از رسالت مهم انقلاب عدالت اجتماعی کاهش فقر و اختلاف طبقاتی است. رفاه باعث رضایتمندی جامعه می شود. مسائل مربوط به اموزش پرورش و دانشگاه مهم است آموزش مغفول مانده و مردم اسیر نان شدند و از فکر فرزندان غفلت کردند. ۱۷ میلیون دانش آموز فردای کشور را می سازند. فردای این جامعه فردای دشوار خواهد بود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.