با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز و صیانت از اراضی ملی در دستور ویژه دستگاه قضا مازندران

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به حجم بالای ورودی پرونده ها به محاکم قضایی استان، گفت: برای پیشگیری از وقوع جرم مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز، صیانت از اراضی ملی و مقابله با قاچاق چوب از مسائل مورد توجه ویژه دستگاه قضایی است.

عباس پوریانی در نخستین روزهای آغاز هفته قوه قضائیه امروز در دیدار با آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، اظهار کرد: فعالیت در دادگستری و ادارات زیرمجموعه قوه قضاییه با توجه به سختی کار، اهتمام و جدیت ویژه می طلبد.

پوریانی در مورد حجم بالای ورودی پرونده ها به محاکم قضایی استان، افزود: یکی از اهداف مهم دادگستری مازندران، دیدار چهره به چهره و شنیدن از نزدیک سخنان مردم است هرچند در این مسیر با حضور میدانی در همه حوزه های قضایی استان و برگزاری جلسات ملاقات مردمی، درخواست های مراجعان با دقت بررسی و رسیدگی شد.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اقدامات دادگستری استان برای پیشگیری از وقوع جرم، تصریح کرد: مواردی مانند مقابله با تغییر کاربری غیرمجاز، صیانت از اراضی ملی و مقابله با قاچاق چوب از جمله برخی مسائل مورد توجه ویژه دستگاه قضایی استان است.

پوریانی با اشاره به اینکه با آغاز هفته قوه قضائیه با شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم تجدید عهد و میثاق داشتیم، بیان کرد: تجدید میثاق با اهداف بلند شهدای گرانقدر باید زمینه ساز باشد تا نگاه، رفتار و گفتارمان در راستای اهداف شهدای قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری مازندران با اعلام اینکه شهدا از جان خود گذشتند تا این نظام و انقلاب پایدار بماند، گفت: بر همگان واجب است از دستاوردهای ارزشمند نظام، حراست و پاسداری کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان مازندران هم در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله شهید دکتر بهشتی، اظهار کرد: فعالیت در دستگاه قضایی بسیار سخت و دشوار بوده و از حساسیت فراوان برخوردار است.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با قدردانی از زحمات کارکنان دادگستری استان در ارائه خدمت به مردم مازندران، افزود: یکی از بهترین مصادیق توسعه تلاش برای توسعه عدالت است.

امام جمعه مرکز مازندران بیان کرد: نقش دستگاه قضایی در حل و فصل مرافعات، منازعات و توسعه عدالت بسیار مهم و اثرگذار خواهد بود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.