با ما همراه باشید

سیاست

مهجور ماندن نهج البلاغه در جامعه به نوع حکمرانی حکمرانان بازمی‌گردد

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اشاره به بیانات جدی رهبر انقلاب در زمینه مطالعه عمیق نهج البلاغه، گفت: امروزه غربت نهج البلاغه در جامعه اسلامی بسیار مشهود و نگران کننده است که عمدتا به نوع حکمرانی حکمرانان باز می گردد.

 

عبدالوحید فیاضی در عید ولایت و امامت و همزمانی آن با چهلمین روز شهادت رئیس جمهور مردمی و شهدای خدمت در بین مردم این شهرستان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی اخیر خود تأکید ویژه به نهج البلاغه این کتاب ارزشمند و گرانبها داشتند بسیار نسل جوان، نوجوان و همه مردم را توصیه به مطالعه نهج البلاغه کردند.

وی افزود: امروزه غربت نهج البلاغه در جامعه اسلامی بسیار مشهود است و بررسی دلایل متعدد آن واقعا نگران کننده است که عمدتا به نوع حکمرانی حکمرانان باز می گردد.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر در جامعه اسلامی نهج البلاغه مهجور و مغفول بماند نشان می دهد که ما کارمان مشکل زیادی دارد، تصریح کرد: رهبر انقلاب در این بین تلنگر مهم زدند که باید کارگزاران نظام اسلامی بعد 45 سال به نهج البلاغه بازگردد زیرا باید نهج البلاغه به مفاد زندگی مان تلقی شود نه تنها مفاد درسی مان باشد.

فیاضی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، ادامه داد: با توجه به حادثه سقوط بالگرد شهید خدمت و یاران صدیق او دولت سیزدهم به پایان راه در مدت قانونی نرسید و شهید رئیسی دولت اش به سه سال رسیده است بنابراین براساس قانون اساسی باید در کشور انتخابات برگزار می شد و در این شرایط کمتر آمادگی اجتماعی وجود داشته است در حالی که آمادگی لازم نبود.

وی ادامه داد: این انتخابات ناگهانی بوده و اگر رخوتی در آن مشاهد شود دور از انتظار نیست پس باید مشارکت را در بین مردم بالا برده و به جریان حضور مردم کمک کنیم.

فیاضی با اعلام اینکه شهید رئیسی واقعا مظلوم بوده و مظلوم زیست، گفت: باید در انتخاب اصلح به معیارها و الگوی خاض خودمان همچون شهید رئیسی مراجعه کنیم.

وی در مورد انتخابات، نامزدهای انتخاباتی و نوع انتخاب مردم، ادامع داد: در فرهنگ سیاسی انقلاب کلمه ای به نام انتخاب اصلح داریم که واژه ای کلیدی و راهبردی است، در انتخاب اصلح باید از بین صالحان دست به انتخاب بزنیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس با اعلام اینکه شورای نگهبان، حاکمیت و نظام جمهوری اسلامی وظیفه دارند تا صلحا را به مردم معرفی کنند، افزود: در این دوره 6 کاندیدا معرفی شدند و هم اکنون وظیفه مان این است که دست به انتخاب اصلح بزنیم ولی نمی توان بدون هیچ تحقیق دست به انتخاب زد در حالی که برای انتخاب یک کالا می بینیم چه میزان حساسیت داریم پس برای انتخاب رئیس جمهور نیز حتما باید مطالعات عمیق داشت.

وی گفت: براساس شاخصه های رهبری باید کاندیداها اعتقاد به مبانی انقلاب، پایبندی به مبانی انقلاب و کارآمدی داشته باشند البته باید انسان کارآمدی که به عنوان رئیس جمهور کشور حکمران جامعه اسلامی و کارگزار ارشد ایران انتخاب می شود کشور را از وضع موجود به وضع مطلوب تبدیل کند پس باید به کاندیدایی رأی داد که در طول عمرش نمره بالایی در  میزان خدمت به جامعه اسلامی کسب کرده باشد.

فیاضی با اشاره به اینکه همه کاندیداها مورد تأیید شورای نگهبان هستند و همه اعتقاد به مبانی انقلاب دارند ولی ممکن است اطراف شان افرادی باشند که از آن مبانی انقلابی برخوردار نیستند، یادآور شد: باید در انتخاب های خود دقت کنیم تا ایران اسلامی به اوج ترقی و قله مدنظر برسد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.