با ما همراه باشید

سیاست

نباید به افرادی رأی دهیم که گوش به فرمان دستورات کدخدا باشند

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / استاد دانشگاه تهران با اعلام اینکه شهید رئیسی برای کشور کوچکترین حاشیه نداشته و سرباز واقعی ولایت بود، گفت: نباید به افرادی رأی دهیم که گوش به فرمان دستورات کدخدا باشند زیرا رئیس جمهور باید ثبات و استحکام رأی داشته و از خود اندیشه و چارچوب برای اداره مملکت داشته باشد.

فاطمه واعظ جوادی در همایش حضور حداکثری ویژه انتخابات ریاست جمهوری در بین بانوان این شهرستان اظهار کرد: فضای کشور هم اکنون درگیر چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری است و با توجه به میدان آمدن 6 نامزد می بینیم چینشی رقم خورده که دو تا سه خط فکری را به ما نشان می دهد.

وی افزود: در این بین می بینیم جریانی وجود دارد که کاملا معتقد به مبانی انقلاب اسلامی است البته همه کاندیداها برای انقلاب کم یا زیاد تلاش کردند ولی باید بدانیم چه میزان افراد به مبانی انقلاب پایبند بوده و چگونه سرباز ولایت هستند.

واعظ جوادی با اشاره به اینکه باید در سنجش کاندیداها ببینیم چه میزان می خواهند مسیر پرافتخار انقلاب اسلامی را حفظ کنند و آیا جریان فکری آنها معطوف به دنیای غرب است، تصریح کرد: در این کشور مشاهده کردیم که عده ای دنیا را تنها در گروه پنج بعلاوه یک می دیدند پس باید ببینیم این افراد به همین روند تأکید دارند یا برای حدود 200 کشور دیگر دنیا هم برنامه ریزی کردند.

معاون اسبق رئیس جمهور کشور با اعلام تأکید بر اینکه باید ابتدا با خودمان کنار بیاییم که کشور کدام جریان را می پذیریم و سپس به تجربیات و عملکرد بپردازیم، بیان کرد: همیشه در هر مسئله ای بیانات رهبر انقلاب اسلامی فصل الخطاب و گره گشا است، معظم له در زمینه انتخابات 7 توصیه مهم و کلیدی دارند و می فرمایند که نگذارید از انقلاب هویت زدایی کنند، نگذارید حقیقت را واژگون جلوه دهند، نگذارید یاد امام راحل در جامعه کمرنگ شود، نگذارید رگه های ارتجاع نفوذ کنند و جای گیر شوند، نگذارید وانمود کنند کشور به بن بست رسیده و جنگ روانی دشمن در کشور اثر بگذارد.

وی با اشاره به اینکه ما هویت عظیم به نام هویت انقلاب اسلامی داریم که نباید بگذاریم اسلام، جمهوریت و حتی انقلاب آن را از آن بگیرند، ادامه داد: انسان مرتجع تابع سبک سیاست و زندگی غربی است و نباید بگذاریم غربگراها و غرب زده ها با نفوذشان در کشور جای بگیرند.

واعظ جوادی با بیان اینکه رهبر انقلاب تأکید دارند که قرار نیست راه مان از طریق آمریکا بگذرد، بیان کرد: باید بدانیم اگر آمریکا و غرب می خواستند برای مان کاری بکنند حتما زودتر انجام می دادند البته معظم له اخیرا تأکید بر مطالعه عمیق نهج البلاغه و تاریخ اسلام داشتند.

وی با بیان اینکه باید ببینیم چطور در سال های نه چندان دور افراد با دروغ، فریب و جنگ روانی دشمن با ملت بازی کردند، ادامه داد: پس نگذاریم جنگ روانی دشمن در کشور اثر بگذارد هرچند بسیاری اوقات تابع جنگ روانی بودن اتفاقاتی بزرگ را در کشورها ایجاد کرده است.

واعظ جوادی با اعلام اینکه در کشورمان مشاهده کردیم که القا می کنند کشور به بن بست رسیده و راهی وجود ندارد، گفت: در حالی که در این کشور بن بست نداریم، باید از سرمایه ایمان استفاده کنیم و وظیفه قدرشناسی از مسؤولان داشته باشیم.

رئیس اسبق سازمان حفاظت محیط زیست ایران با اعلام اینکه نباید به افرادی رأی دهیم که گوش به فرمان دستورات کدخدا باشند، خاطرنشان کرد: باید ویژگی های بارز در انتخاب رئیس جمهور لحاظ شود و نام فرد اصلح را به داخل صندوق ها بیاندازیم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله رئیسی و شهدای خدمت، بیان کرد: امروزه شهید جمهور و شهدای خدمت الگوی بارز و برجسته هستند، از ویژگی های بارز این شهید صبر، خداترس بودن، صلابت، حلم و بردباری، گذشت و سرباز واقعی ولایت بود.

واعظ جوادی با اعلام اینکه شهید رئیسی هیچ وقت برای کشور حاشیه درست نکرد، اهل حاشیه نبود و در کار بسیار سخت کوش بوده و شب و روز نمی شناخت، گفت: ما کسی را نمی خواهیم که برای کشور حاشیه درست کند، مردم و ملت را خسته کرده و ناامید کند هرچند معتقدم خستگی و دل زدگی مردم در انتخابات آینده با مشارکت پایین خود را نمایش می دهد زیرا هر زمان که مردم از رئیس جمهوری خسته شدند در انتخابات بعدی کمتر به میدان آمده و مشارکت پائین بود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رئیس جمهور باید ثبات و استحکام رأی داشته باشد، بیان کرد: باید فرد منتخب از خود اندیشه و چارچوب برای اداره مملکت داشته باشد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.