با ما همراه باشید

فرهنگی و مذهبی

هدف‌گذاری برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی در مازندران

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / استاندار مازندران گفت: در ستاد عالی رشد اقتصادی استان رسیدن به رشد 8 درصدی تا پایان سال جاری هدف گذاری شده است.

سیدمحمود حسینی پور شامگاه جمعه در نوزدهمین یادواره شهدای منطقه نمارستاق بخش لاریجان در روستای عبدالمناف، اظهار کرد: شهدا برندگان مسابقه عالم هستی هستند که جوشش خون آنها از مسیر اربعین و نهضت حسینی به دست آمده است.

وی با اعلام اینکه عالم هستی میدان مسابقه‌ای است که افراد زیادی در آن شرکت دارند، افزود: در این مسابقه دو جبهه حق و باطل وجود دارد البته کسانی که در مسیر حق حرکت کردند در اوج به درجه شهادت رسیدند و شهدای کشورمان توانستند عاشورا و حادثه کربلا را در عصر حاضر به جهانیان منتقل کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه اگر نهضت امام خمینی و راه شهدای انقلاب اسلامی نبوده معلوم نبود چه بلای بر سر ما می‌آمد، تصریح کرد: در جبهه باطل هم افراد زیادی در حال مسابقه هستند و به جهالت می‌روند.

حسینی‌پور با اشاره به اینکه باید با بصیرت در عصر حاضر گام برداریم و با شناخت و نمایش مسیر باطل در مسیر حق حرکت کنیم، یادآور شد: امروزه اگر بخواهیم جبهه شیطانی و باطل را معرفی کنیم می توانیم به استکبار جهانی و سرکردگان آنها بپردازیم که امروزه یزیدیان زمان هستند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه شهدا مقام بزرگی در تاریخ اسلام دارند و امروزه بعد بیش از یک هزار سال از حادثه عاشورا جریان عاشورایی در دنیا قوی‌تر ظاهر می‌شود که تنها منحصر به کشورهای اسلامی نیست و در تمام کشورهای دنیا در حال خودنمایی است، گفت: شهادت امیدآفرین است و امام حسین(ع) هدفمند راه شهادت را انتخاب کرد تا به آزادگان و آزادی خواهان دنیا راه و مسیر درست را نشان دهد و امیدواری را به انسان های رهرو حق نشان دهد.

وی با بیان اینکه شهدای انقلاب مسیر عاشورایی و نهضت حسینی را انتخاب کرده و امیدآفرین شدند، خاطرنشان کرد: شهدا به جامعه‌مان امیدواری می‌دهند و بزرگترین امیدواری برای در این مسیر مسئله ظهور و اتصال به آن است.

حسینی‌پور با اشاره به اینکه پس از ۴۴ سال پیروزی انقلاب اسلامی مردم کشورمان سخت‌ترین شرایط را تحمل کردند و از مکتب حسینی درس مقاومت، ایستادگی و استقامت گرفتند، یادآور شد: امروزه جمهوری اسلامی ایران با محوریت رهبری انقلاب مسیر عاشورا را طی می‌کند و جوامع اسلامی این کشور را الگو گرفتند.

وی با تأکید بر فرمایشات سردار حاج قاسم سلیمانی که ما ملت امام حسین و ملت شهادت هستیم، افزود: مردم ایران به هیچ وجه از مسیر حق عقب نشینی نمی کنند و با تحمل سختی، نامردی‌ها و مرارت مسیر حق را می‌پیمایند.

استاندار مازندران با اعلام اینکه مردم حجت را تمام کرده و در تاریخ ثبت کردند که با وفاترین انسان های روی زمین هستند، بیان کرد: مردم ایران اسلامی ثابت کردند با مردمان عرب جاهل که خائن و جنایتکار بودند بسیار تفاوت دارند، مردم مان همیشه در صحنه و محکم پای انقلاب هستند که این مهم بزرگترین درسی است که شهدا به ما دادند.

حسینی‌پور با اعلام اینکه مزیت‌های استان مازندران باید به خوبی شناخته شود و در راستای احیای ظرفیت‌ها تلاش کنیم، ادامه داد: رهبری انقلاب فرمودند استانی که دریا و جنگل در کنار هم دارد معنا ندارد فقیر داشته باشد، البته در مناطق روستایی مردم زیادی داریم که در شرایط بسیار سخت زندگی دارند و حق شان نیست.

وی با اشاره به اینکه باید رشد اقتصادی استان را فعال کنیم، گفت: در سال‌های اخیر رشد اقتصادی مازندران صفر بود ولی در دولت سیزدهم هدف‌گذاری گسترده داریم و ستاد عالی رشد اقتصادی استان را تشکیل دادیم تا همه ظرفیت‌های استان را به کار بگیریم.

استاندار مازندران با اعلام اینکه توانستیم رشد اقتصادی استان تا پایان سال گذشته را به ۴.۱ درصد برسانیم که دستاورد بسیار بزرگ بود، بیان کرد: در ستاد عالی رشد اقتصادی مازندران رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی هدف‌گذاری شده است زیرا جامعه‌ای که رشد اقتصادی پایین دارد به پیشرفت و ترقی نمی‌رسد.

وی با اعلام اینکه مازندران در حوزه کشاورزی بهترین منطقه حاصل‌خیز و خاک مرغوب را دارد، گفت: ولی نتوانستیم با تکنولوژی جدید و تمام امکانات دانش بنیان، کشاورزی را ارتقا دهیم.

حسینی پور با اشاره به اینکه امروزه نباید روستاهای مازندران بهره بردار باشند بلکه در گذشته همین روستاها مولد بودند، ادامه داد: روستاهای استان در گذشته خالی از جوانان و مردم شدند و امسال با هدف گذاری لازم می خواهیم احیای اقتصادی در ۵۰۰ روستای مازندران را با اختصاص بودجه ۷ میلیارد تومانی اجرا کنیم.

استاندار مازندران با اعلام اینکه باید برا فراهم شدن زیرساخت ها مردم و روستاییان که به شهر رفتند به مناطق روستایی بازگشت داده شوند، متذکر شد: تولیدات استان در حوزه صادرات مسیر صادراتی درستی نداشت و در سفر اخیر به کشور روسیه سه قرارداد مهم برای انتقال مجموعه محصولات مازندران همانند مرکبات، برنج و میوه های باغی به این کشور منعقد شده و محصولات شمال به روسیه صادر می‌شوند.

وی با بیان اینکه می‌خواهیم زیرساخت های لازم در روستاها مهیا شود، گفت: مشکلات تأمین آب آشامیدنی و ترمیم شبکه‌های آب رسانی با شناسایی یک هزار و ۳۰۰ روستای مازندران انجام می‌شود.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.