با ما همراه باشید

ورزشی

آموزش مربیان والیبال ایران در مسیر جدی قرار گرفته است

منتشر شده

در

رئیس کمیته آموزش و پژوهش فدراسیون والیبال امروز در نشست خبری با خبرنگاران آمل به منظور برگزاری دوره مربی‌گری سطح یک بین‌المللی والیبال با بیان اینکه در امر آموزش با محوریت تیمی انجام می‌شود و همه موارد در کشور به خوبی در حال انجام است، افزود: در مازندران نیز این دغدغه هست و با سازمان‌دهی خوبی انجام می‌شود.

جواد مهرگان با اشاره به اینکه اجرای سازمان‌دهی در این استان ارزشمند و مهم است چرا که رشته والیبال نزدیکی بین همه را به وجود می‌آورد، گفت: اکنون آموزش مربیان والیبال ایران در مسیر جدی قرار گرفته است و برنامه‌هایی بر مبنی آمادگی از سوی فدراسیون در نظر گرفته شده و تا پایان سال برنامه دو کلاس آموزشی برای والیبال آقایان و بانوان به اجرا درمی‌آید.

وی افزود: هیات‌های استانی بازوان فدراسیون را عمل می‌کنند و کمیته‌ها نیز بر همین شکل و به گونه‌ای مثل یک تیم فعالیت دارند. مهرگان با اشاره به آموزش لازم مربیان والیبال به منظور بکارگیری تیم‌ ملی آینده کشور بیان کرد: اکنون تمام تمرکز کمیته بر صادرات مربی و افزایش دانش فنی مربی است و این دو مورد باید تقویت شوند.

مدرس والیبال ایران با تاکید براینکه ارتباط برقرار کردن و دیگر نگرش بین‌المللی دغدغه کمیته است، اظهار داشت: مربیان خوبی در ایران هستند اگرچه باید نگرش مان را برای بکارگیری از مربیان خارجی بابد بالا ببریم. وی حلقه مفقوده والیبال ایران برای رسیدن جایگاه بالا را نگرش بین‌المللی این رشته عنوان و مطرح کرد: باید واژه مربی خارجی را کنار بگذاریم و برای ارتقای تیم‌ها از این مربیان استفاده ببریم؛ ایران نیاز به مدرس های آکادمیک داریم که استان مازندران و آمل نیز باید از بکارگیری این مدرس ها توجه داشته باشند. وی خاطرنشان کرد: والیبال مازندران و آمل نیاز به افزایش فعالیت پژوهشی دارد حتی به عنوان قطب پژوهشی و آموزشی کشور قرار بگیرد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.