با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اتوماسیون اداری شهرداری آمل به بهره برداری رسید


.

منتشر شده

در

طرح سیستم اتوماسیون شهرداری آمل که تاکنون به صورت کامل اجرایی نشده بود، اول اردیبهشت در جلسه ای با حضور سید محمد تاکامی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران ، شهردار آمل ، معاونان شهرداری و رئیس اداره فناوری اطلاعات شهرداری به بهره برداری کامل رسید.

سید محمد تاکامی مدیر کل امور شهری و شوراهای ستانداری مازندران در این جلسه اظهار کرد: تلاش های نیروهای شهرداری آمل در مقابله با شیوع کرونا قابل تقدیر است زیرا علاوه بر کاری که از این شهرداری انتظار می رفت توانستند ارتباط خوبی با گرو ه های مردمی و جهادی برای کاهش ابتلا به ویروس کرونا در شهر داشته باشند.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا باعث شد بحث شهرالکترونیک برای همه ما به عنوان یک ضرورت اثبات شود و امیدوارم با تلاش نیروهای شهرداری آمل شاهد بهره برداری هرچه سریعتر شهر الکترونیک آمل باشیم.

سید حمید هاشمی شهردار آمل نیز در این جلسه طی ارسال نامه ای به مناطق دوگانه شهرداری آمل اعلام کرد نظر به سیاست ارایه هرچه بیشتر خدمات الکترونیک به شهروندان و استقرارسامانه های  هوشمند و همچنین رعایت اصول بهداشتی و به منظور اجرای کامل اتوماسیون اداری و حذف کاغذ در کلیه مکاتبات شهرداری و سازمان های تابعه مقتضی است از تاریخ اول اردیبهشت کلیه مکاتبات صرفا از طریق اتوماسیون انجام شود.

وی در این جلسه با اشاره به اینکه اتوماسیون اداری یکی از اقداماتی است که نهاد و ارگان ها را به سمت شفافیت با شهروندان سوق می دهد اظهار کرد: با توجه به توانمندی های موجود در شهرداری آمل و اینکه از سال های گذشته نرم افزار آن موجود بود؛ استفاده نکردن از این امکانات برای تسریع در امور اداری و شهروندان باعث چالش هایی شد.

شهردار آمل گفت: با تلاش اداره فناوری اطلاعات و همکاری مناطق و مالی خدمات الکترونیک شهروندی باید تا 6 ماه دیگر  تکمیل و به بهره برداری برسد.

هاشمی برخی از مواردی که باید در این طرح اجرایی شود را به شرح ذیل اعلام کد:  تصدیق الکترونیک انواع استعلامات،گواهی های صادره شهرداری، اعلام خودکار ضوابط، محاسبه خودکار عوارض، شهرنما، پیگیری درخواست ، ثبت درخواست ها و بارگذاری مدارک توسط شهروند، پرداخت الکترونیک عوارض ، ساخت اپلیکیشن شهر آمل شامل 137، اماکن دیدنی، راهنمای شهروندی، جمع آوری لوازم مستعمل،اخبار شهری و شهروند آگاه ، کدهای دستوری، استعلام قیمت میوه جات و سبزیجات بازارهای شهرداری و سفارش محصول به فروشنده.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.