با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

اجرای قانون كشف حجاب در اتريش +تصاوير

آغاز اجرای قانون ضد روبنده و برقع در اتریش

منتشر شده

در

از امروز دیگر زنی اجازه ندارد در اتریش با روبنده چهره‌اش را بپوشاند. پلیس اتریش می‌خواهد با احتیاط تمام قانون جدید در این رابطه را اجرا کند. بدین منظور ماموران پلیس بیشتری بخصوص در فرودگاه وین بسیج شده‌اند.

 
مقامات دولت اتریش از امروز قانون ممنوعیت روبنده و برقع را اجرا می‌کنند. برای آغاز اجرای قانون جدید فرودگاه وین انتخاب شده است. یک سخنگوی پلیس اتریش گفت که شمار ماموران پلیس در بخش اطلاعات فرودگاه افزایش یافته است. او گفت که پلیس قرار است قانون جدید را اجرا کند و در عین حال با احتیاط و با در نظر داشتن حساسیت‌ها عمل کند.
 
در اتریش کسی مجاز نیست از روز اول اکتبر (۹ مهر) صورتش را بپوشاند. این قانون شامل همه کسانی می‌شود که از برقع یا روبنده بدون داشتن ضرورت پزشکی و دلایل تنفسی استفاده می‌کنند.
 
وزارت کشور اتریش به منظور اطلاع‌رسانی بروشورهایی را به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ترکی و عربی آماه کرده است. کسی که از نشان دادن صورتش امتناع ورزد ۱۵۰ یورو جریمه خواهد شد. دولت اتریش که از ائتلاف دو حزب سوسیال دمکرات (SPÖ) و حزب محافظه‌کار ÖVP تشکیل شده قانون مزبور را به دلایل امنیتی و نیز به دلیل حفظ همزیستی اجتماعی وضع کرده است.
 
 
عرب‌ها، دومین گروه بزرگ گردشگران
 
در تمامی شهرهای اتریش، از جمله در منطقه تفریحی "تسل ام زه" در زالتسبورگرلند هم قانون ممنوعیت روبنده و برقع اجرا خواهد شد. هر تابستان ده‌ها هزار شهروند عرب برای تفریح به این منطقه سفر می‌کنند. به گزارش سازمان گردشگری اتریش، بیشترین گردشگران به منطقه مزبور پس از آلمانی‌ها، شهروندان عربستان سعودی و سپس امارات متحده عربی هستند.
 
سازمان گردشگری اتریش در سال ۲۰۱۴ بروشوری درباره "رعایت اتیکت" برای گردشگران و مهمانان عرب تدارک دیده بود که در آن به مهم‌ترین قواعدی که برای همزیستی مسالمت‌آمیز اهمیت دارد، پرداخته شده بود. این بروشور دیگر منتشر نمی‌شود.
 
قوانین مشابهی درباره ممنوعیت برقع در فرانسه و بلژیک هم وجود دارد. دادگاه حقوق بشر اروپا در دو مورد به درستی ممنوعیت روبنده و برقع رأی داده است.
اجرای قانون كشف حجاب در اتريش +تصاوير
 
اجرای قانون كشف حجاب در اتريش +تصاوير
 
اجرای قانون كشف حجاب در اتريش +تصاوير
 
اجرای قانون كشف حجاب در اتريش +تصاوير
 
پارسینه

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.