با ما همراه باشید

اجتماعی و انتظامی

ارزش گذاری 10 میلیون دلاری برای بالگرد جدید اورژانس هوایی 115 مازندران

منتشر شده

در

آمل نیوز- قربانعلی مسافر / استاندار مازندران با اشاره به اینکه بالگرد اورژانس هوایی مازندران با دانش داخلی و توانمندی متخصصان بومی کاملا نوسازی شد، گفت: هم اکنون این بالگرد به میزان 10 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

سیدمحمود حسینی‌پور در حاشیه رونمایی از بالگرد جدید اورژانس هوایی ۱۱۵ مازندران که در این شهرستان مستقر است، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از مهمترین خدمات حوزه بهداشت و درمان که در کشور به آن توجه شده خدمات اورژانس هوایی است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به توسعه ای که در کشورها اتفاق افتاده است سرعت عمل اورژانس هوایی در انتقال بیماران و مدیریت حوادث بسیار مهم تلقی می شود، افزود: به پرواز در آمدن دوباره بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵ مازندران در آمل باعث خوشحالی و مسرت است زیرا بالگرد گذشته دچار سانحه شده و با تلاش عوامل استانی در دولت سیزدهم مشکلات بودجه‌ای برای مرمت بالگرد وجود داشت ولی با دستور رئیس جمهور بودجه ویژه ای اختصاص یافت.

استاندار مازندران تصریح کرد: این بالگرد به دست متخصصان بومی، دانش داخلی و فارغ التحصیلان دانشگاه های انقلاب اسلامی به صورت کامل مرمت و بازسازی شده است، هم اکنون این بالگرد در حد بالگرد صفر کیلومتر است که کاملا نوسازی و تجهیز شد.

حسینی پور با بیان اینکه وزارت دفاع هم در حوزه بالگرد به مازندران کمک رسانی می کند، متذکر شد: آمل از شهرهای شاخص مازندران است که محور مواصلاتی مهم در آن مستقر بوده و کریدور شمال به جنوب محسوب می شود.

وی با اعلام اینکه روستاهای زیادی در آمل و لاریجان مستقر هستند که بیماران و مادران باردار در مواقع حساس نیازمندی به بالگرد برای خدمات درمانی پیدا می کنند، گفت: کادر اورژانس همیشه در خط مقدم هستند، کار سخت و پر مسؤولیت آنها با نجات جان انسان بسیار سنگین است زیرا در اسلام و آموزه های دینی آمده است که نجات جان یک نفر همانند نجات جان یک جامعه اسلامی است.

نیازمندی مازندران به استقرار ۵ بالگرد هوایی اورژانس ۱۱۵

حسینی پور با اشاره به اینکه کشورمان هم اکنون در شرایط سخت تحریم و کمبود امکانات وجود دارد ولی با تمام توان کادر پرواز بالگرد هوایی ۱۱۵ آمل را به پرواز در می آورند، یادآور شد: با استقرار دولت مردمی سیزدهم اعلام شد که بالگرد گذشته قابلیت ریکاوری ندارد، با پیگیری های لازم و دستور رئیس جمهور این بالگرد جدیدی است که مجموعه پنها آن را کاملا نوسازی کرد و هم اکنون به میزان ۱۰ میلیون دلار ارزش گذاری بالگرد انجام شد تا مجدد به خانواده بهداشت و درمان بازگشت کند.

استاندار مازندران یادآور شد: اورژانس هوایی ۱۱۵ مازندران تنها بالگرد مالکیتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران را در اختیار دارد که هم اکنون به خدمت اورژانس مشغول است.

وی با بیان اینکه استان مازندران به لحاظ پهناور بودن، دارای ۳ هزار و ۶۰۰ روستا و ۶ محور مواصلاتی در جنوب به شمال و شرق به غرب است که نیازمند امکانات اورژانس هوایی هستند، گفت: در غرب و مرکز مازندران با اجاره بالگردهای دیگر در حال خدمات رسانی حوزه های مختلف هستیم البته نگاه مان استقرار حداقل پنج بالگرد دیگر در استان مازندران است هرچند این مهم را هدف گذاری کردیم و به دنبال تأمین اعتبار هستیم تا بتوانیم استانداردهای خدمات اورژانس هوایی را ارائه دهیم.

 

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.