با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

از “رونمایی اپلیکیشن سفرنما و شهر سدها” تا “چالشی به نام ترافیک” در مازندران

مازندران، یکی از استان‌هایی است که به دلیل شرایط جغرافیایی و آب و هوایی‌اش، همواره مورد توجه مسافران و مهمانان داخلی و خارجی زیادی در ایام نوروز و تابستان قرار می گیرد و در برخی روزهای سال این میزان از 10 تا 17 میلیون نفر جمعیت نیز متغییر است.

منتشر شده

در

بر این اساس هر ساله، جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر در مازندران برگزار و مسئولان ضمن آشنایی بیشتر با وظایف‌شان، برنامه‌های کاری خود در این ایام را نیز ارائه می‌کنند.

سیف ‌اله فرزانه مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران در این جلسه، با اشاره  به ثبت جهانی برخی ظرفیت های گردشگری این استان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ظرفیت های در حال ثبت مازندران، ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در تابستان ۹۸ است.

وی با بیان اینکه همه نهادهای دخیل در حوزه گردشگری باید از واژه گردشگری به خوبی استفاده کنند، تصریح کرد: ۸۷۰ آب بندان با وسعت ۱۷ هزار هکتار در مازندران فرصت خوبی برای جذب گردشگران است.

مدیرکل گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران با بیان اینکه ساماندهی درست دریا می تواند به عنوان یکی از ظرفیت های استان در بحث گردشگری مطرح باشد، یادآور شد: تعداد گردشگران مقیم استان از فروردین تا ۱۵ بهمن امسال، ۵۳ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۸۳۸ نفر شب اقامت بوده است که به نسبت سال گذشته ۴ درصد رشد داشته است‌.

وی افزود: پیش‌بینی می شود در ایام نوروز در مازندران با افزایش جمعیت گردشگر رو به رو شویم چرا که نرخ ارز افزایش یافته و سفرهای خارجی مقرون به صرفه نیست.

فرزانه با بیان اینکه در جدب گردشگر خارجی رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: مانند سنوات گذشته برای ایام نوروز در جهت توسعه گردشگری و جذب گردشگر نوروزگاه ها با برنامه های متنوع نوروزی در تمامی شهرستان ها برپا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با اشاره به اینکه اجرای موسیقی زنده نیز از جمله برنامه های مفرح برای جذب گردشگران در ایام نوروز خواهد بود، تصریح کرد: دستگاه های خدمات دهنده ظرفیت های اسکان را در هر شهرستان باید تا ۱۰ اسفند به دبیرخانه گردشگری ارسال کنند.

سوادکوه شمالی؛ شهر سدها!

سیدمحمد انصارالحسینی فرماندار سوادکوه شمالی نیز در این جلسه با بیان اینکه سدها از جمله جاذبه های گردشگری مازندران به حساب می آیند، اظهار کرد: سوادکوه شمالی تنها منطقه‌ای است که در مازندران سه سد زیبا برای جذب گردشگر دارد و چهارمین سد نیز به زودی به بهره برداری می رسد و سد لفور بهترین نقطه گردشگری این منطقه محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه بوم‌گردی در سوادکوه شمالی رونق خوبی یافته است، تصریح کرد: یکی از خدماتی که برای تامین امنیت مسافران در نظر گرفته شد آماده سازی سالن های ورزشی برای این اقشار در هنگام وقوع حوادث احتمالی و بحران ها است.‌

قطار گردشگری نوروز شیرگاه را از دست ندهید

فرماندار سوادکوه شمالی از به کارگیری قطار گردشگری در شیرگاه خبر داد و یادآور شد: اتوبوس های دریایی نیز خریداری شده و اکنون منتظر مجوزهای به آب انداختن آن هستیم.

شناسایی نقاط حادثه‌خیز در مازندران

مهدی باقری رئیس پلیس راهور مازندران نیز در این با اشاره به اینکه برای کاهش وقوع تصادفات در حوزه درون شهری شهرستان‌ها، نقاط حادثه خیز شناسایی شده است، اظهار کرد: با بررسی های به عمل آمده این نقاط در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۴۰ قربانی گرفته و حدود ۸۸۸ تصادف جرحی داشته است.

وی یادآور شد: نقاط حادثه‌خیز و ترافیک سنگین در محورهای مواصلاتی از مهم‌ترین چالش‌های این استان محسوب می شود و  نیاز است در جلسات ترافیک این معضلات بررسی و راهکار برای حل آن ارائه شود.

رئیس پلیس راهور مازندران با بیان اینکه محورهای مواصلاتی مازندران در تمامی ایام سال مسافرپذیر است، یادآور شد: در ۱۰ماهه امسال ۱۲۹متوفی در حوزه درون شهری و ۲ هزار و ۲۲۰ مجروح بر اثر تصادفات داشته ایم.

باقری با بیان اینکه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش سفر را شاهد هستیم، تصریح کرد: در چنین شرایطی تمهیدات لازم برای یک سفر خوب باید اندیشیده شود تا کمترین میزان تصادفات را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماه امسال نزدیک به ۵۲ درصد تصادفات با عابرین پیاده بوده است، گفت: این آمار بالایی بوده و باید برای کاهش آن چاره اندیشی کرد.

خط کشی با رنگ‌های سرد؟!

رئیس پلیس راهور مازندران با بیان اینکه باید به خط کشی درون شهری توجه بیشتری صورت گیرد، افزود: معمولا برای خط کشی از رنگ های گرم که ماندگاری کمی دارند استفاده می شود اما اگر از رنگ های سرد استفاده گردد قطعا دوام این خط کشی ها بیشتر خواهد شد و تصادفات کاهش می یابد.

باقری با اشاره به اینکه چراغ های راهنمایی معیوب باید از سطح شهرها جمع آوری شود، گفت: نصب تابلوها برای هدایت مسافران و رانندگان مورد توجه قرار گیرد و دستفروشان نیز در این ایام ساماندهی شوند.

افزایش 13 درصدی تردد در مازندران

علیرضا قدمی رئیس پلیس راه مازندران نیز با بیان اینکه امسال ۴۶ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی مازندران انجام گرفته است، اظهار کرد: این آمار حکایت از آن دارد که ۱۳درصد نسبت به سال گذشته افزایش تردد داشته ایم.

وی افزود: اگرچه در سه ماهه اول سال شاهد کاهش تردد در راه های استان بوده ایم اما از آن پس همچنان افزایش تردد در محورها به چشم می خورد.

رئیس پلیس راه مازندران در ادامه با بیان اینکه به نظر می رسد امسال از ماه های نخست سال شاهد افزایش تردد در محورهای استان باشیم، خاطرنشان کرد: اگر تردد به همین روال افزایش یابد مجبور خواهیم شد برای بازگشایی گره های ترافیکی مسیرهایی را یک طرفه اعلام کنیم.

 

استفاده از گرانی ارز برای رونق گردشگری مازندران!

رازجویان سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران نیز با اشاره به اینکه کمیته های ۱۲گانه ستاد سفر باید فعال تر شوند، اظهار کرد: باید تا پیش از ایام عید مشکلات شناسایی و برطرف شود.

وی افزود: مازندران از مهم ترین استان های گردشگرپذیر کشور است و به همین دلیل باید اقدامات لازم برای تمهید سفر مهیا شود.

رازجویان با بیان اینکه گرانی ارز احتمالا سبب افزایش مسافر می شود، تصریح کرد: از این فرصت می توان برای رشد اقتصادی استان استفاده کرد.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران در ادامه با بیان اینکه دستگاه ها باید گزارش عملکرد خود را ارائه دهند، تصریح کرد: جمع آوری متکدیان، رنگ امیزی و نظافت معابر، کنترل قیمت بازار و نطارت بر سرویس های بهداشتی باید انجام گیرد.

 

به گزارش ایسنا مازندران، در این جلسه اپلیکیشن "سفرنما"به منظور تسهیل در امر گردشگری در مازندران رونمایی شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.