با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

افتتاح نخستین سالن تخصصی شطرنج دانش آموزی در آمل

نخستین سالن تخصصی شطرنج دانش آموزی در شهرستان آمل توسط «ستاره سبط رسول» ملی پوش آملی و قهرمان مسابقات شطرنج بانوان غرب آسیا افتتاح شد.

منتشر شده

در

عباس مرزبند مدیرآموزش وپرورش شهرستان آمل در حاشیه افتتاح سالن ورزشی شطرنج درخصوص سالن اختصاصی شطرنج دانش آموزی این شهرستان گفت، این سالن با مساحت ۳۰۰ مترمربع با ۱۰ میز ویژه واختصاصی شطرنج درمجموعه ورزشی شهیدقنبری اداره آموزش وپرورش تجهیز و راه اندازی شد.

مرزبند افزود: برای تجهیز و راه اندازی وخرید میزوصندلی مخصوص سالن شطرنج دانش آموزی که دارای ۴ کلاس آموزشی نیز هست، حدود ۳۰۰میلیون ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه این سالن ورزشی هم برای استفاده  دانش آموزان و نیز کارکنان آموزش وپرورش ونیز برگزاری مسابقات مهم ورسمی پیش‌بینی شده است، گفت: ستاره سبط رسول شطرنج باز دانش آموز آملی نمونه بارز وقهرمان ۱۶ ساله این شهرستان است که با وجود سن کم خود افتخارات ملی وبین المللی کسب کرده است.

مدیر آموزش وپرورش آمل، با بیان اینکه افتتاح این سالن از نتایج جلسه هم اندیشی با ورزشکاران و از درخواست‌های واحد تربیت بدنی این اداره و خواست هیئت شطرنج و ورزشکاران این رشته بود، اظهار کرد،  با توجه به بررسی‌های صورت گرفته این مکان مناسب این رشته دیده شد و سالن اختصاصی شطرنج دانش آموزی در سطح شهرستان افتتاح شد که امید است این حمایت‌ها مستمر و شاهد ارتقا هر چه بیشتر این ورزش در سطح شهرستان منجر شود.

مرزبند ادامه داد: جوانان و ورزشکاران برای انجام فعالیت‌های ورزشی نیازمند فضایی آرام و بستری مناسب برای بروز استعدادها و توانایی‌های خود هستند و ورزش شطرنج نیز یک ورزش فکری که نیازمند آرامش است که فراهم کردن این فضا و بستر بر عهده مسئولان و دست اندر کاران برنامه‌های ورزشی است.

وی یادآورشد: ورزش دانش آموزی و کشف استعدادها و تلاش در جهت شکوفایی این استعدادها اصل و پایه ورزش است و بدون ارتباط با دانش آموزان امر آموزش آنها موفقیتی کسب نخواهد شد.

مدیرآموزش وپرورش آمل با اشاره به اینکه  این شهرستان دارای ورزشکاران بسیار خوبی در رشته مختلف به خصوص شطرنج است و شاهد درخشش ورزشکاران این رشته در مقاطع استانی و کشوری هستیم ابرازامیدواری کرد: با حضور مستمر و مؤثر در مدارس ومراکز آموزشی و توجه ویژه به امر آموزش استعدادهای جوانان و نوجوانان در این رشته ورزشی شناسایی و شکوفا شود و شاهد حضور هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان در میادین مختلف در این ورزش باشیم.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.