با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

افزایش تعداد بستری‌شدگان کرونایی مازندران

طی شبانه‌روز گذشته با شناسایی ۱۶۳ بیمار جدید کرونایی، تعداد بستری‌شدگان در استان ۸۹۴ نفر رسید.

منتشر شده

در

به گزارش پایگاه خبری آمل نیوز، طی هفته‌های اخیر باتوجه به افزایش تعداد مبتلایان و بستری‌شدگان کرونایی در مازندران شرایط به‌گونه دیگر رقم خورد و همین موضوع موجب نگرانی‌های بسیاری برای مردم شد.

از روزهای پایانی آذر ماه امسال ممنوعیت‌ها و محدودیت‌هایی در سطح استان مازندران به اجرا درآمد که با توجه به تاکید بر توجه به پروتکل‌های بهداشتی امیدواریم شاهد روند کاهشی  شمار مبتلایان در سطح استان باشیم.

دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۳۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۱۱۸  نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۷۱۱نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۶۲ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

موسوی خاطرنشان کرد: حضور ناقلان ویروس کرونا در جمع‌های خانوادگی و تردد آنان در اماکن عمومی، رعایت نکردن فاصله فیزیکی، عدم رعایت اصول بهداشتی و نداشتن تهویه استاندارد در محیط‌های مختلف از مهم‌ترین دلایل همه‌گیری بیماری کرونا و افزایش مبتلایان کووید۱۹ است.

دکتر سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۸۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ بیمار جدید بستری و ۱۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۳۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.