با ما همراه باشید

دسته بندی نشده

انتخاب فرد اصلح تیر نیرنگ دشمنان را به سنگ می نشاند

رئیس‌کل دادگستری استان مازندران گفت: کاندیدای شوراهای اسلامی شهر و روستا از اظهارات و اقدامات تنش زا پرهیز کنند و گفت: انتخاب فرد اصلح تیر نیرنگ دشمنان را بر سنگ می نشاند.

منتشر شده

در

حجت الاسلام محمدصادق اکبری در ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی استان از برگزاری انتخابات قانونمند و پرشور با حضور حداکثری آحاد مردم در فضای امن و سالم انتخاباتی خبر داد و با اشاره به شرایط حساس انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره‌ای خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا؛ رصد تحرکات سو دشمنان انقلاب اسلامی را بسیار ضروری برشمرد.

رئیس کل دادگستری استان ایجاد شبهه در اصول اساسی نظام، تأسیس دو قطبی‌های کاذب، تردیدافکنی برای شرکت درانتخابات و ایجاد اخلال در روند برگزاری اعم از قبل، حین و بعد از انتخابات را از اهم فعالیت‌های و اهداف دشمن دانست.

و خاطرنشان کرد: مردم با بصیرت ایران اسلامی از دیرباز پشتیبان ولایت فقیه و نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بوده و در شرایط فعلی با مشارکت پرشور خود در انتخابات و همچنین انتخاب فرد یا افراد اصلح؛ تیر کینه و نیرنگ دشمن را بر سنگ می‌نشانند.

عالی‌ترین مقام قضائی استان در بخش دیگری از سخنان خود اجرای صحیح مصوبات ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی را مهم ارزیابی و تأکید کرد: اعضای ستاد بویژه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با بهره مندی از تمامی ظرفیت‌های درون سازمانی و برون سازمانی خود باید شرایط و مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و به دور از هرگونه تخلفی را فراهم کنند.

وی از منع قانونی برای برگزاری تجمعات انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد و افزود: برابر مصوبات مراجع ذیصلاح هرگونه تجمع برای انتخابات شوراها ممنوع و تجمعات و برنامه‌های انتخاباتی ریاست جمهوری نیز باید با دریافت مجوزهای قانونی و برابر ضوابط و قوانین بویژه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا باشد.

رئیس کل دادگستری استان برگزاری انتخابات در فضای امن و سالم را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: کاندیدای محترم شورای اسلامی شهر و روستا با توجه به استقبال گسترده عموم مردم و شورانتخاباتی و هواداری؛ لازم است از هرگونه اظهارات و اقدامات تنش زا که امنیت فضای انتخاباتی را به مخاطره می‌اندازد؛ پرهیز کنند.

رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی از رسیدگی به پرونده‌های قضائی انتخابات در شعبات ویژه خبر داد و افزود: پرونده‌های قضائی که در رابطه با روند برگزاری انتخابات و همچنین تبلیغات انتخاباتی تشکیل می‌شود در شعبات ویژه انتخابات و به صورت خارج از نوبت رسیدگی خواهد شد.

ادامه مطلب
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.